Zeki Müren

Ben hayatımda bu kadar güzel şarkılar ve bu kadar beni anlatan, hayatımda yer edinen başka bir sanatçı daha tanımıyorum. İnanılmaz bir ses, inanılmaz bir kalite. Bir de o kadar güzel zamanlarda denk gelişleri var ki anlatamam. İşte karşınızda Zeki Müren.

Zeki Müren. Mükemmel insan. Bir şarkısı var ki, dilimden düşürmüyorum. Birazdan paylaşacağım. Dinleyin siz de. Zeki Müren’in iliklerinize kadar sizi etkileyen sesiyle ve o şarkının sözleriyle baş başa kalın.

Derler ki insan bir kere sever. Haklı mıdırlar, evet dibine kadar haklıdırlar hem de.

Ben bir kere sevdim, bir kere aşık oldum. Yeter bana.

Peki sen, senin hayatın, senin tercihlerin? Çok net, kimsenin karışma hakkı yok ama bir şey demek istiyorum, sadece bir şey.

Senin bugün arkanda duran ailen, arkadaşların, o saygı duymayacağım fikirlerin ile sen karşıma çıkmayın. Yüzünüzü görmeyeyim. Tek duam bu, Bedduam da bu olsun.

Bugün Zeki Müren’in ölüm yıl dönümü. Bugün o şarkının vakti. Bugün senin sonun. Ben sonbaharım, sen sahildeki çınarlardan düşen sıradan bir yaprak. Sürüklenmeye, ezilmeye mahkum bir yaprak, bense değişime aç, her şeyi içinde barındıran mevsimim, sonbaharım.

Nur içinde yat güzel insan.

Hadi buyrun, o güzel insanı dinleyelim. 

 

Geleceğe Dair sövmelerim için buyrun.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x