Xiaomi 5G

Evet, doğru okudunuz. Xiaomi‘nin bir sonraki amiral gemisi bir 5G modemi içerecek ve bu bir söylenti değil. İnanılır gibi de değil ama kanıtı var. Tasarımı ve yeniliği ile ün salan Xiaomi MIX serisi, büyük markaları bu teknoloji ile yenebilir.

Xiaomi’nin ürün yönetimi direktörü Donovan Sung Twitter’da paylaştığı fotoğrafta Xiaomi Mi MIX 3’ü , ekranın etrafındaki çok ince çerçeveleri hayranlıkla izleyebilmenin yanı sıra, bağlantı testlerinden de geçen Çinli şirketin akıllı telefonunu görebilirsiniz. Sadece test için kullanılan ve NR5G (Yeni Radyo 5G) bağlantısına ayarlanan, aynı zamanda Android durum çubuğunda akıllı telefonun o ağa bağlantısını gösteren logoyu görebilirsiniz.

Teknik olarak, Mi MIX 3, Verizon Moto Z3 ve 5G Moto Mod’de olduğu gibi ekstra aksesuarlara ihtiyaç duymadan dünyanın ilk seri üretilen 5G bağlantı özelliğine sahip akıllı telefonu olabilir ancak Xiaomi’nin Çin’de kullandığı çalışma frekanslarının yeni bağlantı standardı için başka yerlerde kullanılanlarla aynı olup olmayacağı henüz belli değil ama muhtemelen Snapdragon 845 ile birlikte Qualcomm’dan yeni X50 modem düşünülüyor.

Önceki Mi MIX modelleri global telefonlardı ve bu yüzden bir miktar umut barındırabilirsiniz içinizde ancak operatörlerin neler yapacağı henüz belirlenmiş değil.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x