Ubuntu Firefox Quantum Kurulumu Yapma

Firefox Quantum kurulumu ubuntu işletim sisteminde nasıl yapılır sorusunun cevabı aşağıda gizli, en ufak probleminizde yorum kısmına yazarsanız, en hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışırım, öyleyse haydi başlayalım.

Bilinmesi Gereken: Firefox Quantum’un resmi olarak piyasaya sürülmesini bekleyemem diyorsanız şu an için beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Mozilla’nın Firefox web tarayıcısının yeni sürümü Quantum olarak adlandırılıyor çünkü her işi hızlıca yapıyor. Olağan C ++ yerine Rust ile kodlanmış ve çok çekirdekli bir işlemcinin gücünü kullanan ilk web tarayıcısı.

Uyarı: Mevcut Firefox’unuz Quantum’un beta sürümüne yükseltilecektir. Bir sürü eklenti ve uzantı, daha yeni sürümde çalışmaz. Elbette, Quantum’u kaldırabilir ve yeniden yükleyerek eski ve daha yavaş kararlı Firefox 56’ya geri dönebilirsiniz 😉

Mozilla’nın beta sürümünü test etmek için resmi bir PPA var. Firefox Quantum’u yüklemek için aynı PPA’yi kullanabilirsiniz. (Personal Package Archive (Kişisel Paket Arşivi))

Bir terminal açın ve aşağıdaki komutu birer birer girin:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-next
sudo apt update

Eğer Firefox yüklü ise, Quantum’a dönüştüğünü görebilirsiniz.

Firefox logosunun bile birden değiştiğini görebilirsiniz.

Eğer Firefox yüklü değilse, yüklemek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

sudo apt install firefox

 

İşlem bu kadar. Daha ye

ni, daha hızlı ve daha iyi Firefox’un tadını çıkarabilirsiniz.

 

Firefox Quantum’un beta sürümünü beğenmediyseniz, kaldırıp kararlı Firefox 56’yı yükleyebilirsiniz.Bunu yapmak için aşağıdaki komutları kullanın:

sudo apt remove firefox

sudo add-apt-repository --remove ppa:mozillateam/firefox-next

sudo apt install firefox
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x