Türkisch – Deutsch Text

Merhabalar arkadaşlar, bu yazımızda şimdiye kadarki en büyük insan soy ağacını konuşacağız. Soy ağacı hakkında sizlerle Türkisch – Deutsch Text adında bir metin paylaşacağım. Umarım faydalı olur. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

Almanca Okuma Metinleri

Deutsch :

Forscher erstellen den größten menschlichen Stammbaum aller Zeiten. Wissenschaftler des Big Data Institut der Universität Oxford haben den umfangreichsten menschlichen Stammbaum erstellt, der je ihr erstellt wurde. Der Stammbaum verbindet etwa 27 Millionen Menschen. Um diese Genealogie aufzubauen, verwendeten die Forscher genetische Daten von Tausenden von modernen und alten Menschen.Yan Wong, ein Evolutionsgenetiker am Big Data Institute in Oxford, erklärte: „Wir haben im Grunde einen riesigen Stammbaum erstellt, eine Genealogie für die gesamte Menschheit, die so genau wie möglich die Geschichte modelliert, die all die genetischen Variationen hervorgebracht hat, die wir heute bei Menschen finden. Diese Genealogie ermöglicht es uns zu sehen, wie die genetische Sequenz jeder Person entlang aller Punkte des Genoms miteinander in Beziehung steht“, sagte er.

Die neu veröffentliche Studie markiert einen Meilenstein in den Bemühungen, genetische Beziehungen zwischen der gesamten menschlichen Rasse abzubilden. Die Studie zeigt, wie wir heute alle miteinander verwandt sind. Darüber hinaus ermöglicht es uns, „zu bestimmten, wie sich unsere Genome im Laufe der Zeit und zwischen Populationen verändert haben, und so Informationen über die Entwicklung unserer Spezies zu erhalten“.Türkisch :

Araştırmacılar şimdiye kadarki en büyük insan soy ağacını oluşturuyorlar. Oxford Üniversitesi Büyük Veri Enstitüsü’ndeki bilim adamları, şimdiye kadar oluşturulmuş en kapsamlı insan soy ağacını oluşturdular. Soy ağacı yaklaşık 27 milyon insanı birbirine bağlıyor. Bu şecereyi oluşturmak için araştırmacılar, binlerce modern ve eski insandan gelen genetik verileri kullandılar.Oxford’daki Büyük Veri Enstitüsü’nde evrimsel bir genetikçi olan Yan Wong şöyle açıklıyor: “Temel olarak dev bir aile ağacı, tüm insanlık için bulduğumuz tüm genetik varyasyonları üreten tarihi mümkün olduğunca doğru bir şekilde modelleyen bir soy ağacı oluşturduk. Bu soykütük, her bir kişinin genetik dizisinin genomun tüm noktaları boyunca nasıl ilişkili olduğunu görmemizi sağlıyor” dedi.

Yeni yayınlanan çalışma, insan ırkı boyunca genetik ilişkileri haritalama çabalarında bir kilometre taşını işaret ediyor. Araştırma, bugün hepimizin birbirimizle ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor. Ayrıca, “genomlarımızın zaman içinde ve popülasyonlar arasında nasıl değiştiğini belirlememize ve böylece türümüzün evrimi hakkında bilgi edinmemize” olanak tanır.Arkadaşlar bu Türkisch – Deutsch Text örneklerinden birinin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Türkisch – Deutsch Text örneklerine bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak : Beelinguapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.