Tinder Güvenli mi?

Tinder Güvenli mi?

Hepimiz kendimizi Tinder gibi bir uygulamada mükemmel bir peri masalı sona erdiğimizi hayal etmiştik, ama güvenli mi? Kim kendisi için mükemmel bir eşleşme bulmak ve sonsuza dek mutlu yaşamak istemez ki? Bu sorumuza bir soru daha ekliyoruz. Tinder Güvenli mi? Arkadaşlık uygulamalarının sosyalleşmeyi kolaylaştırdığı kadar sosyal olmayan ve insanlarla tanışamayan insanlar için. Arkadaş bulma uygulamaları fikrine hâlâ yabancı olanlarınız için, işte onlar hakkında bilmeniz gereken her şey.

  Flört Uygulamaları Dünyası

Çevrimiçi flört uygulaması, genellikle bir mobil uygulama veya web sitesi aracılığıyla sunulan ve sizin için alakalı veya uygun eşleşmeleri bulmanız için bir sosyal profil oluşturmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir flört hizmetidir. Uygulama, çevrimiçi arkadaşlık profiliniz hakkında bilgi toplamak için çoğunlukla akıllı telefonunuzun özelliklerine dayanır.

Flört uygulamaları bir norm haline geldi; herkes ilişki bulmak veya sadece sosyalleşmek için flört uygulamalarını kullanıyor.tinder güvenli mi

  Tinder nedir?

Arkadaşlık uygulamalarından bahsetmişken, bugüne kadarki en popüler buluşma uygulamalarından biri Tinder. Tinder, 2012 yılında Tinder Inc. tarafından geliştirilmiş bir çevrimiçi arkadaşlık uygulamasıdır.

Jeososyal bir ağ oluşturma veya çevrimiçi buluşma uygulaması olarak bilinir; kullanıcılarının, çoğunlukla kendilerinin kısa açıklamalarına, birkaç fotoğrafa ve ortak ilgi alanlarına veya hobilerine vb. dayanan diğer kullanıcıların profillerine tepki göstererek kendileri için eşleşmeler bulmalarına olanak tanır.

2019’a kadar Tinder, 30 milyardan fazla kullanıcısı ile en popüler flört uygulaması seçildi. Sağladığı kullanıcı ve hizmet çeşitliliği ile tanınır. Tinder ekibi, buluşmanın Tinder’in tek amacı olmadığını söylediği gibi, sosyal ağınızı genişletmek, yeni insanlarla tanışmak, arkadaşlar edinmek veya biraz eğlenmek için uygulamaya kaydolabilirsiniz.

  Tinder Nasıl Çalışır?

Tinder’a kaydolmaya karar vermeden önce, nasıl çalıştığını ve uygulamanın güvenli olup olmadığını anlamalısın.

Uygulamayı indiriyorsunuz, bir hesap oluşturuyorsunuz, beğendiğiniz resimleri yüklüyor, konumunuzu ve ilgi alanlarınızı vb. Güncelliyor ve sörf yapmaya başlıyorsunuz.

Tinder ilgi alanlarınıza ve konumunuza eriştikten sonra, uygulama sizin için, yakınlarda yaşayan ve ortak ilgi alanlarını paylaşan kişiler gibi alakalı eşleşmeleri bulmaya başlar, böylece zamanınızı sadece biriyle buluşmak için harcamazsınız. Tinder, kullanıcılarınızın mümkün olduğunca alakalı olmasını sağlar.

Kaydırmanız gereken bir dizi profil gösterilecek. Birinden hoşlanıyorsanız, sağa veya ilginç bir profil bulmazsanız sola kaydırmanız gerekir. Benzer şekilde, aynı kişiye özel profiliniz gösterildiğinde ve kişi sağa kaydırdığında, bu bir eşleşmedir!

Eşleşmeden önce her iki tarafın da ilgilenmesini sağlamanın basit bir yoludur. Ve hemen hemen bu kadar.

 

  Tinder’in Avantajları

Bir Tinder hesabına sahip olmanın birçok avantajı vardır; Çoğunuzun kaydolmadan önce şüpheci olabileceğini anlıyoruz, işte avantajların bir listesi:
  • Kaydolduktan sonraki birkaç dakika içinde büyük olasılıkla bir eşleşme bulursunuz; Uygulamanın milyarlarca kullanıcısı olan devasa bir veritabanı var. Bir eşleşme bulacağınız neredeyse kesin.
  • Tinder’ın birçok seçeneği vardır; Hemen birini bulamaman senin için sorun değil. Ancak, istediğiniz kadar kolayca aramaya devam edebilirsiniz.
  • Farklı cinsel yönelimlere hitap eder. Hangi cinsellik olarak tanımladığınız önemli değil, Tinder bu bakımdan çok çeşitli bir platform.

 

  Tinder Güvenli mi?

İnsanlar genellikle bir hizmeti kullanmanın güvenliğini gözden kaçırma eğilimindedir. Bu tür çevrimiçi uygulamaların güvenli olup olmadığını veya ne tür güvenlik tehditleri oluşturduklarını dikkate almak son derece önemlidir.

Tinder’ı duydun mu? Dünyanın her yerinden ilgilendiğiniz bir kişiyi bulmanızı sağlar. Belli riskleri değerlendirmeniz gerekse de.

Daha basit bir ifadeyle, temel profil bilgilerinizi Tinder’a yüklediğinizde, bilgileriniz oldukça savunmasızdır, çünkü herkes onu kolayca kötüye kullanabilir. Tinder’daki herkes göründüğü kadar gerçek değil, birkaç profil sahte olabilir ve yalnızca dolandırıcılık veya dolandırıcılık için oluşturulmuş olabilir.

Demek istediğim, Kedi balıkçılığı hakkında bir şeyler duydun mu? Çoğu profil, kullanıcıları cezbetmek, onları para ya da daha fazlasını göndermeye yönlendirmek için yapılır.

Dahası, Tinder da bilgisayar korsanlarına karşı özellikle güvenli değildir. Uygulama veya belirli hesabınız kolayca saldırıya uğrayabilir ve bilgisayar korsanı telefon numaranız, adresiniz, kişisel fotoğraflarınız gibi özel bilgilerinize kolayca erişebilir.

Tinder’da gezinirken son derece tetikte olmanızı ve gerekli tüm önlemleri almanızı tavsiye ederiz.

 

  Tinder‘da Kendinizi Nasıl Korursunuz?

İşte Tinder hesabınızı kullanırken almanız gereken birkaç güvenlik ve gizlilik önlemi:
  • Fazla paylaşmayın: Yalnızca alakalı ve gerekli olan bilgileri yayınlamanız gerektiğini anlamanız gerçekten önemlidir. Kolayca izlenebileceği veya kaydedilebileceği için her ayrıntıyı Tinder’da yayınlamayın. Yalnızca temel gereksinimi karşılayan verileri gönderin.
  • Sosyal medya hesaplarınızı kullanmayın: Tinder gizlilik politikasında, senkronizasyona izin verirseniz sosyal medya hesaplarınızdaki bilgileri kullanabileceklerini açıklar. Hesaplarınızı Tinder’a bağlamamak en iyisidir, çünkü bu, profilinizle karşılaşan hemen hemen her kullanıcıya sosyal medya profillerinize ulaşması için kolay bir geçit sağlar. Bağlanmak istiyorsanız, Tinder için ayrı sosyal medya profilleri oluşturmaya çalışın.
  • Acele etmeyin: İlgilenen biriyle tanışmak doğaldır. Ancak. yayın balığı ciddi bir endişe kaynağıdır; ilk birkaç etkileşimde çok fazla bilgi vermekten kaçınmalısınız.

 

Sonuç : 

Sizi eğitmek ve çevrenizdeki güvenlik ve gizlilik risklerinin farkında olduğunuzdan emin olmak bizim sorumluluğumuzdur. Güvenliğiniz bizim için son derece önemlidir! Tinder’ı indirip kaydolmanızı öneririz; aynı zamanda gerekli tüm gizlilik önlemlerini alır.

 

Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x