Temel Seviye Cimatron Eğitimi

Merhabalar, bugün sizlere Temel Seviye Cimatron Eğitimi üzerine birkaç bilgi vereceğim. Udemy üzerinde şu anda aktif olan Temel Seviye Cimatron Eğitimi tarafımca sizleri için hazırlandı. İçeriği adından da anlaşılacağı üzere Cimatron E11 ile çizilmiş örnek çizimlerden oluşuyor ve zorluk derecesi de tabii ki başlangıç seviyesi.

Neden böyle bir kurs hazırladığıma gelince ise şunu söyleyebilirim ki Udemy üzerinde ve hatta Youtube üzerinde böyle bir eğitim seti olmadığını farkettim. Diğer Cad uygulamalarına bakarsanız eğer birçok eğitim seti görebilirsiniz ancak Cimatron ile ilgili maalesef şimdiye kadar mevcut değildi.

Bildiğiniz üzere Cimatron kalıplama sektörünün önemli bir yardımcısı. Bunun üzerine de başlangıç seviyesinde eğitim seti hazırlamak istedim. İsterseniz birkaç parça görsel paylaşayım. Buyrun.

Temel Seviye Cimatron Eğitimi Udemy

 • Cimatron ile temel seviyede çizim yapma
 • Cimatron Programının Özellikleri ve Kullanımı
 • Endüstriyel Tasarım Becerisi
 • Cimatron Ürün Oluşturma

 • Teknik Resim Okuma

 • Tasarım Merakı olanlar
 • 2D ve 3D Çizime meraklı olanlar
 • Endüstriyel Tasarım merakı olanlar

Kalıp İmalatçıları için En Kapsamlı CAD/CAM çözümü

Cimatron özellikle kalıp imalatçıları için en kapsamlı entegre CAD/CAM çözümüdür. Tasarım, modelleme, elektrot ve NC gibi Cimatron’un en iyi uygulamalarının birleşimiyle, CimatronE tüm kalıp imalatı aşamalarında yardımcınız olur.

Hız ve esneklik ile birlikte yüksek kaliteyi de getirecek geniş alandaki yetenekleri için güçlü modüller tek bir paket altında birleştirilmiştir. Basit 2.5 eksenden sürekli 5 eksene kadar güçlü NC yetenekleri, pürüzsüz yüzey kalitesi, yüksek frezeleme verimliliği ve kullanım kolaylığı ile tüm işleme proseslerinizi kapsar. Cimatron, tüm tasarım ve imalat proseslerinde üretimi arttıracak şekilde verimliliği yükseltir ve genel tasarım sıkıntılarından sizi kurtarır. CimatronE ile işleriniz daha sıkı kontrol, değişime daha iyi yanıt, daha hızlı ürün teslimi ve daha düşük ek maliyet gibi özelliklerden yararlanır.

CimatronE ile birlikte komut içerikleri gelişmiş ve dizayndan işlemeye birçok yeni özellik gelmiştir. Yeni versiyonlarda öncelikle müşterilerin istekleri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Cimatron, kendi tecrübesini de buna ekleyerek her sene daha ileriye gitmektedir. Amaçlanan hızlı ve verimli üretim bu sayede gerçeğe dönüşmektedir.

Cimatron Temel CAD Paketi

Cimatron’un tasarım paketidir. Katı ve yüzey komutları ile hibrit çalışabilme özgürlüğüne sahip bu nedenle çok esnektir.
Tüm CAD kabiliyetleri (katı, yüzey ve çizgi komutları)

  • Montaj,
  • Teknik resim,
  • Ürün istatistiği ile ilgili analizler,
  • Sat, pfm, stl, dwg, vda ve dxf uzantılarını okuma ve yazma,
  • Iges, Step, Parasolid okuma ve yazma (x_t)

 

 

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Unutmadan belirtmek isterim ki diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Udemy kursumun linkini de burada paylaşacağım. Umarım kendinizi geliştirmenizde size bir nebze faydam olur. Herkese iyi çalışmalar. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

Temel Seviye Cimatron E11 Eğitim Seti –> https://www.udemy.com/share/104okS/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir