Telegram Kanal Önerileri

Her ne kadar teknoloji haberleri içeren internet sayfalarında Whatsapp alternatifi olarak belirtilse de Telegram Whatsapp’a kıyasla daha çok özellik ve avantaj sağlamakta. Bunlardan biri de Telegram kanalları.

Kanal nedir, ne işe yararla başlayalım yazımıza.

Kanal, istediğiniz dosyayı ya da görseli başka insanlara ulaştırmak amaçlı kullandığınız bir sistem. Bunun için öncelikle bir kanal ismi oluşturmanız gerekmekte ve içeriğinin de ne olacağına karar vermeniz gerekmekte. Teknoloji üzerine olacaksa eğer son dakika ekonomi bildirimleri ile kanalı doldurmanız mantıklı olmayacaktır. Bununla ilgili karar başlangıç aşamasında çok önemli. Sonrasında kullanıcılar gelmeye başlayacaktır. Tabii ki siz de listenizde var olan kişileri ekleyip kanalınızı büyütebilirsiniz. Kanalın üye sayısının çok olmasını istiyorsanız eğer, üye sayısı fazla olan kanallara reklam verebilirsiniz tabii ki belli bir ücret karşılığında.
Peki kanal ne işe yarar? Bir insan neden Telegram gibi bir mesajlaşma uygulamasında kanal açmakla uğraşır ki? Ona da şöyle cevap verebilirim. Eğer sizin kanalınızın üye sayısı fazlaysa otomatik olarak reklam vereniniz de çok olacaktır. Bu da ek bir kazanç demektir. Kendi yaptığınız uygulamaları tanıtmak, bir ürün satışı yapmak ya da bunların reklamını yapmak için elinizde çok büyük bir imkan var demektir. Eğer sıfırdan başlayacaksanız az önce de belirttim, işiniz biraz zor ancak kanal içeriğinize göre kolaylık ya da zorluk dereceniz değişir. İnsanların ne aradığına ya da neyi takip ettiğine göre değişen bir çok değişken vardır.
Gelelim kanal önerilerine. Öncelikle benim takip ettiğim kanalları yazayım, sonrasında hukuki ve ahlaki açıdan uygun olmayan birkaç kanal adı ile yazımızı sonlandıralım. Bir sonraki Telegram yazımızda (Büyük ihtimalle Soykan Özçelik Hocamın olacaktır bu yazı) görüşmek üzere, sevgiyle kalın.
   + https://t.me/linuxgram

   + https://t.me/Mr_DarkTech

   + https://t.me/PerspectiveIX

   + https://t.me/TechGuide

   + https://t.me/TechnologyBoxs

   + https://t.me/myhomegadgets

   + https://t.me/thefrontend

   + https://t.me/crynet

   + https://t.me/theprogrammingart

   + https://t.me/levardos

   + https://t.me/geekschannel
   – https://t.me/limitedkeysapk  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)

   – https://t.me/OnlyAndroidLover  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)

   – https://t.me/pcandroidsoftware  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)

   – https://t.me/darltech  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)

   – https://t.me/iNetworkGames  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)

   – https://t.me/mtntGh  (Hukuki ve ahlaki açıdan uygun değildir.)
  10 comments for “Telegram Kanal Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.