Telegram İndirme Sayısı 500 Milyon Sınırını Geçti

Merhabalar, bu yazımızda yine Telegram’dan söz edeceğiz. Neden mi? Çünkü Telegram aylık kullanıcı sayısında 400 Milyona ulaştıktan sonra bu kez de Google Play’de 500 Milyon indirme sınırını geçti.

Telegram Güvenli mi?

Her ne kadar Whatsapp bu sınırı çoktan geçmiş olsa da, Telegram için 500 Milyon önemli bir sayı. Anlık mesajlaşma servisi, herhangi bir Android telefona önceden yüklenmiş olarak gönderilmiyor. Uygulama, buna rağmen Google Play Store’da 500 milyon indirmeyi geçti. WhatsApp 5 milyar indirmeye, Google Messages ise 1 milyar indirme oranına sahip. Görüntülü konuşma olmadan bu sayıya ulaşabilmek bir başarı, bunun yanı sıra tabii ki görüntülü konuşmanın geleceği haberini de tekrar belirtmekte fayda var. 2020 yılı içerisinde sanırım kullanıcıların şu anda en çok istediği Update geliyor. Telegram, yeni özelliğin koronavirüs salgını sırasında ve sonrasında insanların iletişim hâlinde kalmasına yardımcı olmak amacıyla getirileceğini söylüyor.Ufak Bir Bilgilendirme

  • Bu arada Telegram’ın eğitime destek amaçlı yaptığı Quiz hazırlama yazrışması için ben de bir Quiz hazırladım ve gönderdim. Ona da buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Devam ediyoruz. Ancak bu iki uygulamanın aksine, Telegram tamamen kullanıcı indirmelerine güveniyor. Bu, özellikle de deneysel Telegram X istemcisinin 10 milyon indirme yapmasıyla oldukça başarılı bir hâl aldı. Bildiğimiz gibi, Telegram şu anda kullanıcılara uçtan uca şifreleme yöntemiyle mesaj gönderme ve sesli arama yapma imkânı sunuyor.

Özelliklerini her geçen gün geliştiren şirket, geçtiğimiz günlerde anketlerine sınav modu ekleyerek eğitim araçlarını da iyileştirmişti. Tüm bu yenilikler, uygulamanın kısa sürede popülerliğini artırmasında büyük rol oynuyor. Telegram’ın yanı sıra, Zoom koronavirüs salgını nedeniyle karantina altında olan yüz milyonlarca insanın artan internet kullanımı nedeniyle yoğun talep görüyor.

 

Öyle ki Zoom, yalnızca son 3 hafta içinde 100 milyon yeni kullanıcı kazanarak 300 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Öte yandan arama devi Google da Meet görüntülü sohbet hizmetinin günde 2 milyon yeni kullanıcı kazandığını duyurdu. Facebook’a gelince şirketin bünyesi altında bulunan Messenger ve WhatsApp’ta her gün 700 milyondan fazla hesabın sesli ve görüntülü konuşmaya katıldığı, koronavirüs salgını başladığından beri çoğu ülkede çağrı sayısının iki kattan fazla arttığı biliniyor.Bu yazının da burada sonuna gelmiş bulunmaktayız. Telegramdan kanalımıza katılabilir, yazılarımıza yorumda bulunabilir veya direkt olarak bana Telegram üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Telegram Görüntülü konuşma var mı?

Telegram’dan takip edebilirsiniz. –> Everything

Uğur Mumcu Yılmaz –> @ugurmumcu (Güvenlik ayarlarımdan kaynaklı erişmekte sorun yaşarsanız kanal üzerinde bir Tartışma grubu oluşturduk. Oradan da ulaşabilirsiniz. –> Diskussion )

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.