Slimjet

Merhabalar, bu yazımızda size bir tarayıcıdan bahsedeceğim. Slimjet Tarayıcı. Yaklaşık 1.5 yıldır kullandığım bu tarayıcı dikkatimi diğer tarayıcılara kıyasla daha az RAM tüketmesiyle çekmeyi başardı. Bunun haricinde dahili eklentileriyle kullanışlı da olmayı başarmış gibi gözüküyor. Size RAM konusunda ne kadar ciddi olduğumu ayrıca bir görselle de göstereceğim.

Slimjet

 

Kaç tane açık sekme olduğunu ben bile bilmiyorum ama nasıl bir durumdur ki 700 Mb civarı RAM harcıyor ve işlemciyi de sömürmüyor. Ben sadece dediğim gibi RAM konusundaki bu tavrı sebebi ile bile kullanılması taraftarıyım. Ayrıca Chrome sevdalılarının hemen alışabileceği bir arayüz var 😉

SLIMJET’İN BAZI ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

HIZLI ve VERİMLİ
Daha hızlı başlatma, daha hızlı sayfa yükleme.

GÜÇLÜ VE ESNEK
Güçlü özellikleri ve esnek seçenekleri ile yüklenen Slimjet, harici eklentilere güvenmeksizin her kullanıcı için daha fazla şey yapar.

GÜVENLİ ve KARARLI
Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı otomatik koruma, gelişmiş gizlilik kontrolü seçenekleri, korumalı çoklu işlem mimarisi.

AD BLOCKER İLE TÜM REKLAMLAR ÖLDÜR
Tüm can sıkıcı reklamlardan bıktınız mı? Yerleşik reklam engelleyici ile hepsini öldürün.

HIGH-SPEED DOWNLOAD MANAGER
Slimjet, 12x’e kadar daha hızlı dosya indirmek için paralel olarak çoklu bağlantılar kullanır.

AKILLI FORM DOLDURMA
Chrome’daki temel şifre yöneticisinden daha akıllı ve daha kullanışlı. Daha sonra tek bir tıklamayla favori çevrimiçi hesabınızı açmanıza olanak tanıyan bir form dosyasına sayfa url’sini ve giriş verilerini kaydedin.

YOUTUBE VİDEO İNDİRİCİ
Herhangi bir youtube videosunu çeşitli çözünürlüklerde yerel sabit diske indirin ve çevrimdışı görüntüleme için biçimlendirin. Ayrıca, indirilen video dosyasından mp3 dosyasını da çıkarabilirsiniz.

TAMAMEN ÖZEL TOOLBAR
Slimjet, kullanıcıların daha fazla özelliğe ve işlevselliklere hızlı bir şekilde erişmek için araç çubuğunu özelleştirmesine izin verir.

GELİŞMİŞ ANTI-TAKİP OPSİYONLARI
Slimjet, kimliğinizi takip etme ve davranışınızı izlemenin çeşitli girişimlerini önlemek için gelişmiş ve esnek anti-izleme seçeneklerini içerir.

BİR TIKLA FACEBOOK ENTEGRASYONU
Slimjet’te, facebook araç çubuğu düğmesine tek bir tıklamayla, ziyaret ettiğiniz bağlantıyı, bir metni veya bir resmi kolayca Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

ANINDA FOTOĞRAF UPLOAD
Fotoğraflar 20 kata kadar daha hızlı yüklenir.

HAVA DURUMU VE TAHMİNİ
Tarayıcı penceresinde doğrudan hava durumunu ve hava durumu tahminlerini görüntüleyin.

 

Slimjet’i indirmek için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.