PS1 Oyunları – LMA 2001 – Android ve Windows’ta

Merhabalar, bu yazımızda LMA 2001 oyununa geri döneceğiz yani 2000 yılına. Peki nedir bu LMA 2001 oyunu? Efsanelerin efsanesidir kendisi. Menajerlik oyunlarına başlamamı sağlamıştır kendileri. Oynamayanlar için günümüzdeki oyunları görünce tabii ki önerecek halim yok ama LMA 2001 hastaları için bir güzellik yapayım. Windows işletim sistemi üzerinde oynamayı kim istemez ya da elinizde telefon ve telefonunuzda efsane. Daha ne ister insan?

Öncelikle oyuna bir göz gezdirelim.Link, oyunu unutanlar için 😉 Şu link üzerinden inceleyebilirsiniz.Şimdi gelelim ‘Oyunu nasıl oynarım?’ kısmına. Önce windows işletim sistemi için anlatayım.

Bir emülatöre ihtiyacımız var. Bunun için şu link üzerinden ilgili siteye gidiyorsunuz. Oradan Windows işletim sistemi üzerinde çalışan emülatörü indiriyoruz. Gerekli ayarları yapıyoruz. Bu ayarlar genelde plugins ayarları oluyor. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra oyunun .iso dosyasını indiriyoruz. Onu da bu link üzerinden indiriyoruz. Emülatör üzerinden .iso dosyasını açıyoruz. İşte bu kadar. Eğer açmaz ise emülatör değiştirmenizi öneriyorum.Peki ya Android işletim sisteminde nasıl çalışacak? Hemen onu da anlatalım.

Yine benzer işler diyebiliriz. Telefonunuza da indirmeniz gereken bir emülatör var. Bununla ilgili isim verebilirim. Çalıştırılıp  test edildi.  –> “ePSXe” . Bu link üzerinden vereceğim listeden seçip indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İndirdiğiniz emülatör için yine bir .iso dosyası indirmeniz gerekiyor. Emülatör üzerinden oyunu açarsanız ekranda şunu duyacaksınız. Buyrun dinleyin 😉  

İşte karşınızda efsanelerin efsanesi, menajerlik oyunlarının ağabeyi LMA Manager 2001.
Bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Bağımlılık yapabilir dememin yanı sıra eklemek istediğim bir nokta da .iso dosyasında bazı problemlerin olduğu. Bunlardan bir tanesi final oynadığınızda karşınıza çıkan sevinç ya da hüzün videosu. Eğer burayı izlemeye çalışırsanız maalesef oyununuz donup kalacaktır ve kapatmak zorunda kalacaksınız. Şayet hızlı davranıp videoyu geçmek için hızlı davranırsanız oyununuz devam edecektir. Tabii ki temiz bir .iso bulabilirseniz veya sorunu çözebilirseniz başka yöntemlerle yorum kısmında da belirtebilirsiniz.

Bol gollü maçlar diliyorum her LMA Manager 2001 sevenine. Liverpool FC’den sevgilerle.

  6 comments for “PS1 Oyunları – LMA 2001 – Android ve Windows’ta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.