Play Store’da Bulunmayan En İyi 9 FPS Oyunu

Merhabalar, FPS sevdalılarına bir kaç önerim olacak, bu oyunları denemeden geçmeyin 😉 Linklere tıklayarak FPS oyunlarının videolarını izleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Emin olun, hayran kalabileceğiniz bir liste oluşturmaya çalıştım. Oyunları oynadıktan sonra ya da önceden bir bilginiz varsa, yorumlarda belirtin lütfen. İyi eğlenceler. 

FPS Nedir?

Bu terim, film ve video kameralarına, bilgisayar grafiklerine, hareket yakalama sistemlerine çok iyi uyar. Sıklıkla saniyedeki çerçeve sayısı (FPS) olarak ifade edilmekle birlikte, hertz (Hz) cinsinden progresif tarama monitörleri olarak da ifade edilir.

İnsan gözü ve onun beyin arayüzü olan insan görsel sistemi, birbirinden bağımsız olarak algılayabildiği saniyede 10 ila 12 görüntüyü işleyebilir. İnsanın görsel algılamasının eşiği neyin ölçüleceğine bağlı olarak değişir. Aydınlatılmış bir ekrana bakarken, insanlar karanlık kesintiler gördüklerini bildirirler, eğer bu 16 milisaniye veya daha uzun sürerse. Gözlemciler, farklı görsellerden oluşmuş ve kırılmamış bir görsel serisi içerisinden 13 milisaniye süreyle duran birini hatırlayabilirler. Çok kısa, bir milisaniyelik görsel uyarı verildiğinde, etkisinin görsel kortekste 100 milisaniye ile 400 milisaniye arasında sürdüğü raporlanmıştır. Bu, görsellerin bu süre boyunca tek bir uyarı olarak algılandığı anlamına gelebilir, 10 milisaniyelik bir yeşil parlamanın hemen ardından 10 milisaniyelik bir kırmızı parlama takip ettiğinde tek bir sarı ışık parlaması olarak algılanması gibi. Görüşün kalıcılğı, sıralı sabit görüntülerin hareket etkisi vermesine neden olara süreklilik yanılgısı da yaratabilir.

İlk zamanlardaki sessiz filmler 16 ila 24 FPS arasında herhangi bir kare hızındaydılar fakat kameralar el ile döndürüldüğünden bu hız havayı yakalamak için sahne süresince değiştirilirdi. Projeksiyonistler de tiyatroda çerçeve oranını projektördeki film taşıma mekanizmasına güç veren voltajı kontrol eden bir reostayı ayarlamakla değiştirebilirlerdi. Sessiz filmler genelde filme alınırkenki kare hızına kıyasla daha yüksek bir kare hızında gösterilmeye meyilliyliydiler. Bu kare hızları hareket hissi için yeterliydi, fakat kesintili hareket olarak algılanırdı. Projektörlerde ikili ve üçlü bıçaklı kapakların kullanılmasıyla izleyiciler tarafından görünen kare hızı oranı iki veya üç katına çıktı. Thomas Edison, görsel korteksin minimum ihtiyacının saniyede 48 çerçeve olduğunu söyledi: “Bundan daha azı gözü ağrıtacaktır.”1920lerin ortasından sonlarına doğru, sessiz filmlerdeki çerçeve oranı 20 ila 26 FPS arasına yükseltildi.

 
1. World War Heroes – GamePlay (https://youtu.be/ixSsh1RoveE)

2. Left 4 Dead 2 [Only for PC]- GamePlay (https://youtu.be/OtnIy9-56PY)

3. Half – Life 2 – GamePlay (https://youtu.be/vlhL7bAv_UE)

4. Modern Combat 2 : Black Pegasus – GamePlay (https://youtu.be/9PhjhchLAoc)

5. NOVA 2 – GamePlay (https://youtu.be/E0f50zN2lhU)6. Battlefield Bad Company 2 – GamePlay (https://youtu.be/TkzZoMiPS_M)

7. Stargate SG-1 Unleashed Ep 1 TPS – GamePlay (https://youtu.be/soc5VpbjONo)

8. Tom Clancy’s Rainbow Six Shadow Vanguard – GamePlay (https://youtu.be/UpDIMRQNFxU)

9. Tom Clancy’s ShadowBreak – GamePlay (https://youtu.be/O4WxvvmK_5A)Diğer yazılarımız için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.