iPhone/iPad için En İyi Parola Yöneticisi

Merhaba, bu yazımızda iPhone/iPad için en iyi parola yöneticisi hangisidir, onu konuşacağız. Umarım siz iPhone/iPad kullanıcıları için faydalı olacak bu yazımıza isterseniz hemen başlayalım.

Birden fazla parolayı ezberlemek, özellikle birden fazla hesap veya platformla uğraşırken çok büyük bir iştir. Bunları bir not defterine yazmak da biraz zorlayıcı oluyor. Tüm parolalarınızı güvenli bir şekilde saklamanın en uygun yolu parola yöneticisidir, ancak özellikle iPhone veya iPad’iniz için birini seçmek zor olabilir. Bu kılavuz iPhone ve iPad için en iyi parola yöneticisini vurguladığı için artık stresi üzerinizden atabilirsiniz.

  • Listedeki sağlayıcılar ayrıca şu anda 2021’de mac için en iyi şifre yöneticisidir!

Hızlı özet – iOS için en iyi parola yöneticileri (iPhone, iPad, mac)

iphone için en iyi şifre yöneticisi

İster iPhone için en iyi şifre yöneticisine ister iOS için en iyi ücretsiz şifre yöneticisine ihtiyacınız olsun, bu 9 sağlayıcı şu anda en iyisidir! Hatta bazıları ücretsiz planlar sunuyor.

Sürekli olarak birden çok platform için güçlü parolalar oluşturmaya yönelik öneriler alıyoruz ve çoğu zaman bunları tekrarlamamamız isteniyor. Niye ya? Tüm sosyal hesaplarınız için tek bir parola kullandığınızda, bilgisayar korsanları bunları ele geçirdiğinde ne olur? Aynı şifreyi kullanarak anında birden fazla hesabı devralabilecekler.

Basit şifreler ise her türlü siber saldırıya açıktır.

Ayrıca, hiç kimse her şifreyi sürekli olarak ezberlemek veya her seferinde manuel olarak girmek zorunda kalacak doğru ruh halinde değildir. Ayrıca, güvenli parolalar oluşturmak ve yönetmek bazen başlı başına bir iştir.

iPhone için bu parola yöneticileri birden fazla avantaj sunar. Tüm oturum açma işlemlerinizi sıkı bir güvenlikle yönetir, güçlü kodlar oluşturmanıza yardımcı olacak bir parola oluşturma aracı sağlar ve daha fazlasını sağlar!

Ayrıca, listelenen sağlayıcılar yalnızca iPhone veya iOS için en iyi şifre yöneticileri olmakla kalmaz, aynı zamanda birden fazla cihazı destekler. Ayrıca, uçtan uca şifreleme sunan iCloud Anahtar Zinciri’nden daha iyidirler.iPhone, iPad veya Mac için neden bir parola yöneticisi kullanmalısınız?

Birden fazla platformdan sayısız şifreyi hatırlamak kolay değildir ve tüm hesaplarınız için kullanılan zayıf şifreler oluşturmak güvenli değildir. Parola yöneticisi, güvenli bir kasada birden çok parolayı korumanın kesin yollarından biridir. Ayrıca güçlü parolalar oluşturmaya yardımcı olur ve bunların dışarı sızmasını önler. Hatırlamanız gereken tek parola, iOS parola yöneticisi kasanıza erişmek için ana paroladır.

Ayrıca, iOS kullanıcılarının oluşturduğu tüm popüler şifreleri not alan iOS geliştiricisi Daniel Amitay tarafından yürütülen bir deney vardı. Ne yazık ki, bunlar ilk 10’du:

“1234”
“0000”
“2580”
“1111”
“5555”
“5683”
“0852”
“2222”
“1212”
“1998”
Bu listeye bakıldığında, birçok hesabın neden kolayca saldırıya uğradığına şaşmamalı. Bir şifre yöneticisi, onları hatırlamak için zahmete katlanmak zorunda kalmadan daha güçlü bir şey yaratmanıza yardımcı olacaktır.2021’de iPhone için en iyi Şifre yöneticisi – Ayrıntılı Analiz

Aşağıda şu anda iPhone, iPad ve mac için en iyi şifre yöneticilerinden bazıları listelenmiştir. Ayrıca Android, web tarayıcıları ve diğer platformları da destekliyorlar! Ayrıca, tüm parolalarınızı güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamanızı sağlayan genel performans açısından test edilmiştir! İle başlayalım:

  • Dashlane – Şu anda iPhone’unuz için en iyi şifresi yöneticisi
  • 1Password
  • Keeper
  • Bitwarden
  • RoboForm

Parola yöneticileri iPhone veya iPad için güvenli mi?

Elbette her yazılım veya araç %100 güvenli değildir, sadece mümkün değildir. Bununla birlikte, yukarıda listelenen iOS için şifre yöneticilerinin en güvenlilerinden bazıları olduğu bilinmektedir ve test edilmiştir. Bu yazılımlara daha güvenli erişim için iki faktörlü kimlik doğrulamaya başvurun ve güvenliği iki katına çıkarmak için bir VPN kullanın. FastestVPN, AES 256 bit şifreleme kullanarak çalışır ve çevrimiçi koruma için başka özellikler sunar.iCloud Keychain nedir?

Bir Apple kullanıcısıysanız, muhtemelen iCloud Keychain’i duymuşsunuzdur. Girdiğiniz tüm parolaları ve diğer hassas verileri işleyen Apple’ın veri yönetim sistemidir. Örneğin, bir hizmete kaydolduğunuzda ve kullanıcı adınız ve şifrenizle bir formu doldurduğunuzda, iCloud Anahtar Zinciri açılır ve onu saklar. Ancak, bazı parolalar genellikle iPhone dışında birden fazla aygıtta kullanılır, bu nedenle bu listedeki iOS parola yöneticilerinden herhangi birinin kullanılması önerilir.

Diğer cihazlarda bir iPhone şifre yöneticisi kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Bazı şifre yöneticileri birden fazla cihaza erişime izin vermese de, en üstte yer alan tüm sağlayıcılar, iOS platformları dışında birden fazla cihaza erişim ve uygulama sunar. Bu listeden bir şifre yöneticisi seçseniz bile iOS, macOS, Android ve diğer işletim sistemlerini desteklediğinden emin olun.Ana parolanızı unuttuğunuzda ne olur?

iPhone için en iyi parola yöneticisini kullanmak bile bir ana parola gerektirir. Ama unutunca ne oluyor? Her şifre yöneticisinin, neredeyse tüm sosyal, banka ve hassas şifrelerinizi kaydettiğiniz bir kasası vardır. Bazı oldukça hassas veriler içerir, bu nedenle ana anahtarınızı almak veya sıfırlamak o kadar kolay olmayacaktır.

Ana anahtarınızı sıfırlamanıza izin veren yalnızca birkaç parola yöneticisi vardır, ancak çoğu buna izin vermez – bariz nedenlerle. Ana şifrenizi iOS şifre yöneticinize kaybederseniz, tamamen gittiğini düşünün.

En başından hesabınızı yeniden oluşturmanız ve şifreleri kaydetmeniz gerekecek. Yapabileceğiniz şey, ana kodu kimsenin alamayacağı birden çok yere yazmaktır. Veya parola yöneticisi kasanız için parmak izi veya yüz tanıma oturum açma seçeneklerini bile kullanabilirsiniz.Sonuç 

Artık yukarıdaki listeden iPhone için en iyi şifre yöneticisini seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Tabii ki, piyasada mevcut birçok başka sağlayıcı var, ancak bu ilk 5 şu anda en güvenilir olanlardır. Her biri ya ücretsiz deneme ya da ücretsiz hesap sunuyor!

 

Yazının Orijinali : https://fastestvpn.com/blog/password-manager-for-ios/

 

Diğer yazılarımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Buyrun --> https://ugurmumcuyilmaz.com/silinen-dosyalar-nasil-kurtarilir/
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x