Netflix Eklenti Önerisi

Merhabalar, bu yazımızda Netflix için güzel bir eklenti önerisi vereceğim sizlere arkadaşlar. Şu anda yabancı dil öğrenmek gibi bir planınız varsa ya da öğreniyorsanız ve yanında konuşma ve dinleme yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız gelin birlikte bakalım Netflix Eklenti Önerisine. ‘Language Learning with Netflix’ adlı Google Chrome uzantısı, platformda izlediğiniz içeriklerdeki tüm altyazıları istediğiniz dile gerçek zamanlı olarak çevirebiliyor. Evet yanlış duymadınız, gerçek zamanlı olarak çeviriyor. Nedir bu Netflix Eklenti Önerisi?

Bilinen bir şey var ki dizileri veya filmleri orijinal dilinde altyazılı olarak izlemenin, yabancı dil öğrenimine katkı sağladığı yönündedir. Kütüphanesindeki içeriklerle izleme alışkanlıklarımızı kökten bir şekilde değiştiren dijital yayın platformu, aynı zamanda yabancı dil öğrenme isteğine de destekte bulunmuş oluyor.

Netflix Chrome Eklentileri nelerdir?

Language Learning with Netflix

Durum şu ki orijinal dilinde altyazılı bir film veya dizi izlediğinizde, çoğu zaman her hangi bir kelimenin anlamını öğrenmek için filmi ya da diziyi durdurmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da, bir zaman sonra can sıkıcı oluyor. Language Learning with Netflix eklentisi ise bu olaya bambaşka bir boyut kazandırıyor.

Language Learning with Netflix, platformda oturum açtığınızda otomatik olarak çalışan ücretsiz ve basit bir Chrome uzantısıdır. İzlediğiniz her içeriğin altyazılarını hem ana dilinizde hem de öğrenmek istediğiniz dile gerçek zamanlı olarak çeviren uzantı, böylece iki dili aynı anda görebilmenizi sağlıyor.

Uzantıyı Chrome’a eklediğinizde ana dilinizin ne olacağını soracak. Seçenekler arasında dilediğinizi seçtikten sonra Language Learning with Netflix’in nasıl kullanıldığını anlatan oldukça bilgilendirici bir klavuzla karşılaşacaksınız. Netflix’te bir dizi veya filmi açtığınızda, yukarıda Türkçe altyazıyı, hemen altında ise İngilizce altyazıyı göreceksiniz. Tabii daha seçebileceğiniz yüzlerce farklı dil olduğunu da söylemiş olalım.

Ayrıca ekranın hemen sağ tarafından, altyazıları zaman çizgisi üzerinde takip edebiliyorsunuz. Altyazılar arasında ilerlemek için herhangi bir kelimeye tıklayabilir, merak ettiğiniz kelimelerin üzerine bir kez dokunarak Türkçe karşılığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kelimelerin orijinal dillerinde nasıl telaffuz edildiğini de duyabilirsiniz.

Öte yandan Language Learning with Netflix uzantısının kullanılabilirliği ülkeye ve içeriğe göre değişkenlik gösteriyor. İyi haber şu ki, dil becerinizi bir üst seviye taşıma potansiyeli olan bu uzantı ülkemizde kullanılabiliyor. Language Learning with Netflix hangi içeriklerde desteklendiğini öğrenmek için uzantının üzerine bir kez tıkladıktan sonra Katalog seçeneğine basın. Burada, uzantının altyazı desteği verdiği dizi ve filmleri göreceksiniz. Language Learning with Netflix uzantısını buradaki bağlantıdan ücretsiz bir şekilde Chrome tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bir yazının daha sonuna geldik. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Sonraki yazımızda görüşmek üzere. Dil öğreniminde kolaylıklar diliyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x