Linux vs. Mac

Merhabalar, Linux vs. Mac : Linux vs. Mac işletim sistemi arasındaki 6 özelliği sizlerle paylaşacağım ancak öncesinde kısa bir giriş yapalım.

Son zamanlarda, Linux işletim sisteminin Windows işletim sisteminden üstün olduğuna dair birkaç karşılaştırma yapılmıştı ve bazı önemli noktalara değinilmişti. Şüphesiz, Linux üstün bir platform ancak diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi linux işletim sisteminin de dezavantajları var. Çok özel işler için (oyun), Windows işletim sistemi daha iyi olabileceğini kanıtlıyor ve aynı şekilde başka bir iş için (video düzenleme), Mac işletim sistemli bir sistem kullanışlı gelebilir.

Zaten bir Mac kullanıyorsanız veya yeni bir tane almak için planlarınız varsa bu nedenleri iyice analiz etmenizi öneririz ve eğer bu analizi yaparsanız neden Mac istediğinizi ya da neden linux işletim sistemi ile yola devam etmeniz gerektiğini kolayca ve de sebepleri ile anlamış olacaksınız.

Buraya birkaç fark koyacağım, farklar üstün körü gibi görünse de size en azından araştırmanız gereken alanlar için fikir verecektir. Eğer aşağıdaki sebepler sizin için önemli değilse Mac işletim sistemi yönünden tercihinizi kullanabilirsiniz, şayet bir kararsızlığınız varsa bir incelemenizi öneriyorum.

Linux vs. Mac işletim sistemi arasındaki 6 özellik

1. Fiyat
2. Donanım Seçenekleri
3. Güvenlik
4. Özelleştirme ve Esneklik
5. Güvenilirlik
6. Açık Kaynak

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x