Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda Kayıp telefon nasıl bulunur sorusuna cevap arayacağız. Umarım faydalı bir yazı olur.

Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Gezegendeki akıllı telefonların sayısı yıldan yıla artıyor. Neredeyse hepimizin bir akıllı telefonu var. Ayrıca bu blogu akıllı telefonunuzda okumanız da çok muhtemeldir. Peki kaybedersek?      Şimdi sorumuz geliyor. Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Dolayısıyla telefona verilen önem ve değer önemlidir. Sadece hücresel bir cihaz değil; çoğumuz için bir zorunluluk var. Akıllı telefonlarımız önemli bilgileri saklamamıza, birkaç kişiyle bağlantı kurmamıza, kolay ve hızlı göz atmamıza olanak tanır ve liste devam eder. Günümüzde tüm hayatımız bir şekilde telefonlarımızda saklanıyor; her şey sadece bir dokunuş veya dokunuş uzaklıkta.

Akıllı telefonlarımızı kaybedip kaybetmeyeceğimizi hayal bile edemiyoruz. Rastgele bir yabancının telefonlarımıza ve üzerinde depolanan tüm verilere erişebilmesi düşüncesi korkunç.

Kayıp Telefon Nasıl ve hangi uygulama ile Bulunur?

Akıllı Telefonunuzu Koruyun

İnanılmaz bir şekilde önerdiğimiz ve vurguladığımız bir şey, akıllı telefonunuzu her zaman güvende tutmanız ve kaybolması veya çalınması durumunda bir önlem olarak korunmanız gerektiğidir. Akıllı telefonunuzun güvenliğini çeşitli adımlarla nasıl artıracağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Parola Koruması

Akıllı telefonlarınızda her zaman şifre korumasını etkinleştirdiğinizden emin olun. İster sayısal bir kod, ister alfabetik bir kod, hatta bir desen olsun, telefonlarınıza sizden başka kimsenin kolayca erişememesini sağlamak için her zaman en iyisi bir parola belirlemektir. Benzer şekilde, şifrenizin benzersiz olduğundan ve yalnızca sizin tahmin edebileceğiniz bir şey olduğundan emin olun, böylece bulunursa telefonunuza daha az insan erişme şansı olur.

“Cep Telefonumu Bul” Hizmetini Açın

Bir iOS veya Android cihazınız varsa, iPhone veya Android cihazınızın yanlış yerleştirilmesi veya çalınması durumunda bulmanızı sağlayan yerleşik bir özellik ile birlikte gelir. Ayarlarınıza girebilir ve bu özelliği etkinleştirebilirsiniz, etkinleştirildikten sonra, kaybolduğu bildirilirse geçici olarak kilitlemenize, silmenize veya uyarı mesajlarını göndermenize olanak tanır. Ayrıca, telefonunuz açıksa ve bir internet cihazına bağlıysa, “Cihazımı Bul” özelliği de telefonunuzu sizin için bulacaktır.

Android‘de Cihazımı Bul’u şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  • Ayarları aç.
  • Google veya Google Hizmetlerine tıklayın.
  • Güvenlik’i seçin.
  • Cihazımı Bul’u açın.

IOS’ta iPhone’umu Bul nasıl etkinleştirilir:

  • Ayarları aç.
  • Apple Kimliğinize dokunun.
  • Bul’u seçin.
  • İPhone’umu Bul’u açın.

Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Ne yazık ki, tüm önlemleri alsanız bile, akıllı telefonunuzun çalınma veya kaybolma olasılığını ortadan kaldırmaz. İşte bu yüzden böyle bir olay meydana geldiğinde ne yapacağınızı bilmelisiniz.

Normalde, yerleşik konum özelliğini kullanarak telefonunuzu bulabilirsiniz; muhtemelen en kolay çözümdür. Yerini bulamazsa; Hem Android hem de iPhone’da bulunan uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlama özelliği ile cihazınızı her zaman silebilirsiniz.

Bu çözümlerin dışında, akıllı telefonunuzu izlemenize ve bulmanıza olanak tanıyan birçok üçüncü taraf uygulaması da vardır; İnternette veya Playstore’unuzda veya Appstore’unuzda bol miktarda mevcuttur.


Diğer yazılarımıza buradan erişebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x