Hangi Hava Temizleyiciyi Almalıyım?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere hava temizleyiciler hakkında bilgiler vereceğim. Hangi Hava Temizleyiciyi Almalıyım? sorusunun cevabını bu yazıda bulabileceksiniz. İsterseniz hemen başlayalım.

Hava Temizleyici Önerileri

Hava temizleyicilere belki de en çok ihtiyacımız olan süreçteyiz. Pandemik korkular, daha uzun süren alerji mevsimleri ve artan evcil hayvanlar arasında, insanların havadaki bakteri, polen ve evcil hayvan tüyü ile başa çıkmasına yardımcı olmak için hava temizleyicilerinin kullanılması düşünülüyor. Eğer halen böyle bir şeyi almayı düşünüyorsanız ve göz atıyorsanız ve “Hangi hava temizleyiciyi almalıyım?” diye merak ediyorsanız korkmayın. Bu yazı bu soruya cevap vermek için hazırlandı.Hava Temizleyiciler Gerçekten İhtiyaca Cevap Verecek Şekilde Çalışıyor mu?

Karşılaştırma yapmadan önce hava temizleyicilerin ihtiyaca cevap verecek şekilde çalışıp çalışmadığı gibi çok önemli soruyu yanıtlamalıyız. Kısaca evet diyebiliriz. Hava temizleyicileri, partikülleri havadan uzaklaştırmak ve daha temiz havayı odaya geri döndürmek için filtreler ve fanlar kullanır. Bununla birlikte, bazıları diğerlerinden daha etkilidir ve HEPA filtreli bir temizleyici kullanmıyorsanız, alerjinizde veya astımınızda herhangi bir değişiklik fark etmeyebilirsiniz.

Ek olarak, hava temizleyicileri için beklentileri belirlemek çok önemlidir. Toz, duman, polen ve diğer kirleticiler gibi parçacıkları havadan çıkarmak söz konusu olduğunda iyi çalışırlar, ancak gazları çıkarmak için mücadele ederler. Bu nedenle, oturma odanızdaki boya kokusundan kurtulmak için bir hava temizleyici kullanmak istiyorsanız, sadece bir pencere açıp biraz Febreze püskürtmeniz daha iyi olabilir.

Şimdi bunu aradan çıkardığımıza göre, hangi hava temizleyiciyi satın almanız gerektiğine bakalım.Hangi Hava Temizleyiciyi Almalıyım?

En İyi Genel Hava Temizleyici

AGH550 True HEPA Hava Temizleyici ile tüm hava temizleyici kutularını kontrol edin. Bu temizleyici, havadaki parçacıkların %99,97’sini çıkarmak için bir Gerçek HEPA filtresi ve daha fazlasını ve ötesine geçmek için çok aşamalı bir filtreleme sistemi kullanır. Ön filtre, saç ve evcil hayvan kepeği gibi büyük parçacıkları yakalar. Aktif karbon filtre evcil hayvan kokularını, dumanı ve kimyasal kokuları emer. Lazer toz sensörü, kötü maddeleri havadan otomatik olarak çıkarmak için hızla devreye girer. Fısıltı kadar sessiz 22 dB’de çalışırken, 450 fit karelik bir alanı verimli bir şekilde kaplayabilen akıllı bir hava temizleyicidir. Tüm bunlar Amazon’da 4,7 yıldızlı bir derecelendirme kazandı.

En İyi Fiyatlı Hava Temizleyici

Hava temizleyicileri size kolayca yüzlerce dolar kazandırabilir. İşte bu yüzden TaoTronics 3’ü 1 arada Gerçek HEPA Filtresi ve UV-C Hafif Hava Temizleyicisi sadece 64,99$’dan harika bir satın almadır. Bütçe dostu fiyatına rağmen, özelliklerden ödün vermez. Polen ve toz akarları gibi kirleticilerin %99,97’sini ortadan kaldırmak için gelişmiş üç aşamalı filtreleme ve yerleşik bir UV ışığı kullanır. Ve 1.350 fit kareye kadar olan odaları tazeleyebilir.En İyi Akıllı Hava Temizleyici

Sensibo Pure akıllı hava temizleyiciyi diğer modellerden ayıran şey Pure Boost™’tur. Bu akıllı algılama teknolojisi havayı aktif olarak izler ve hava kalitesinin düştüğünü fark ettiğinde devreye girer. Böylece hava temizleyiciyi açmak için hapşırmaya başlayana kadar beklemeniz gerekmez; Bunu sizin için yapması için Sensibo Pure’a güvenebilirsiniz. HEPA ve karbon filtreleri kullanarak sizi virüslere, bakterilere, toza ve daha fazlasına karşı korumak için 0,1μm kadar küçük partiküllerle başa çıkabilir. Ayrıca, Sensibo uygulamasıyla, herhangi bir odadaki hava kalitesini gerçek zamanlı olarak sürekli olarak izleyebilirsiniz.Evcil Hayvan Sahipleri için En İyi Hava Temizleyici

Evcil hayvanlarınız varsa, evcil hayvan tüylerinin toplanması için en kötü yerin arabanız olduğunu bilirsiniz. Airdog Araba Hava Temizleyici ile evcil hayvanlarınızı gezdirirken hapşırma ve göz kuruluğu konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Saatte 14.800 L temiz hava sağlamak için gelişmiş TPA® teknolojisini kullanır ve filtresiz arıtma bir HEPA filtresinden 50 kat daha verimlidir. Ancak filtresinin olmaması, fazla mesai yapmayacağı anlamına gelmez. Bakterileri ve küfü etkili bir şekilde sterilize edebilir ve dumanın yanı sıra evcil hayvan kokularını ve kepeklerini giderebilir.

Kokuları Ortadan Kaldırmak İçin En İyi Hava Temizleyici

Çok az hava temizleyici, NASA’dan ilham aldıklarını söyleyebilir, bu yüzden VentiFresh Plus diğerlerinin arasından sıyrılıyor. Bu yenilikçi cihaz, havadaki kokuları gidermek ve mikropları azaltmak için fotokatalizör teknolojisini kullanır. Neredeyse bir limon büyüklüğündedir, ancak doğal fotosentez yoluyla kokuyu ayrıştırmak ve temiz hava yaratmak için bir tılsım gibi çalışır. Bir oda kedi kumu, ayakkabı, yiyecek veya neredeyse başka bir şey kokuyor olsun, VentiFresh Plus onu hızlı bir şekilde ferahlatabilir. Bu nedenle Indiegogo’da yaklaşık %400 oranında finanse edildi ve Engadget, E27 ve Techseen’den büyük eleştiriler aldı.Küçük Odalar için En İyi Hava Temizleyici

Gün içinde evde dolaşmayı seven uzaktan çalışanlar için mükemmel olan Wynd Plus, nerede olursanız olun verimli hava filtrelemesi sağlayan kişisel bir akıllı hava temizleyicidir. Wynd Plus, etrafınızdaki hava kalitesini aktif olarak izlemek için dünyanın en küçük ticari partikül sensörüne sahiptir ve havadaki 0,3 mikronun üzerindeki partiküllerin %99’unu temizlemeye başlar. Tıbbi sınıf filtre ayrıca zararlı partikülleri, tozu, alerjenleri, bakterileri, dumanı ve kirliliği de ortadan kaldırır. Ayrıca, yalnızca bir su şişesi boyutunda olduğu için seyahat ederken yanınıza almak için harikadır.

Verge’deki editörler de memnun kaldılar ve “Wynd, alerjenleri ve diğer kirliliği kişisel alanınızdan çıkarabilen akıllı bir taşınabilir hava temizleyicidir” diye yazdı.

Geniş Odalar için En İyi Hava Temizleyici

550 fit kare büyüklüğündeki odalarda çalışacak şekilde derecelendirilen Treblab PURO²XYGEN P500 Hava Temizleyici, paranızın karşılığını fazlasıyla verir. Sadece 20″ x 13″ x 7″ olmasına rağmen, bu yüksek güçlü hava temizleyici 210m³/sa’lik bir CADR üretir ve bu da onu büyük mutfaklar, oturma odaları veya yatak odaları için ideal hale getirir. Soğuk katalizör, UV-C kombinasyonunu kullanır. fısıltı kadar sessiz bir ses seviyesinde çalışırken havadaki partikülleri gidermek için altı aşamalı bir çekirdek arıtma sisteminde negatif iyon teknolojisi. Amazon yorumcularının neden 4,7 yıldız verdiğini öğrenin.Hangi Hava Temizleyiciyi Almalıyım adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer yazılarımıza bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x