Kategori: Galeri

Ben teknoloji haberleri ile ilgili bileşenlerin insanın bakış açısını değiştirdiğine inanıyorum. Galeri kategorisinde de bunu göreceksiniz.

Üzerinde yeni bir çalışma yapılmış veya gelişmeye açık bir ürünle ilgili bir haber okuduğunuzda o ürün üzerinde bir fikir yürütme durumu oluşur insanda. Bunu Bitcoin olayında da yaşadık. İnsanların çoğunun bitcoinden haberi yokken bugün duymayan kalmamıştır. İşte bu yüzden teknoloji haberleri takip etmek başkalarına da fayda verir. Tepeden tırnağa her kesim bununla ilgili bir konuşmanın içerisinde kendine yer edinmiştir. Teknoloji işte böyle bir şey. Okudunuz, anladınız. Artık siz o konu hakkında yorum yapabilecek duruma gelemeseniz de en azından denileni anlayabilirsiniz. Bu sebeple ben insan ufkunu da genişletmeye yarayacak etraflıca haber dediğim bu haberleri toplayıp sayfamda paylaşacağım.

Mesela Endüstri 4.0 konusunda;

Endüstri 4.0, son dönemde sıkça kullanılan tabirler arasında yer alıyor. Sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0, ilk kez Almanya’da bir fuar esnasında telaffuz edilmiştir. Peki, Endüstri 4.0 nedir ve ne anlama gelmektedir?

Bununla ilgili sitemizin galeri kısmında pek çok projeye erişebilirsiniz.

Endüstri 4.0 endüstrinin yeni bir boyut kazanmasına olanak sağlayacak. Bilişim teknolojileri ile endüstri faaliyetlerini bir araya getiren Endüstri 4.0’ın ana bileşenlerinden ilki, Yeni Nesil Yazılım ve Donanım, yani bugünün klâsik donanımlarından farklı olarak düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlar ve bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerinin kaynak ve bellek kullanımı açısından tutumlu olması hedefidir.

Galeriye ulaşarak projeleri inceleyebilirisiniz.