En İyi Zoom Alternatifleri

Merhabalar, bu yazımızda En İyi Zoom Alternatifleri nelerdir, ona değineceğiz. Hemen yazımıza başlayalım. Ne olduğuna bakmadan önce genel bir bilgi ile sizi bilgilendirmek istedim.

Zoom alternatifleri nelerdir?

COVID-19 salgını 100 günde dünyayı değiştirdi. Hükümet yetkilileri tarafından sosyal uzaklaşma, iç politikadan çalışma ve kentin kilitlenmesi dahil olmak üzere benzeri görülmemiş bazı emirlere tanık olduk.

İşletmeler hızla çevrimiçi oluyor ve toplantılara ve video konferans görüşmelerine ev sahipliği yapacak platformlar buluyor.

İşletmelerin ve bireylerin bağlantıda kalması için Zoom devreye giriyor. Zoom , bu günlerde çok dikkat çeken bir video konferans uygulaması konumunda.

Covid19’un başlangıcından hemen sonra Zoom’un kullanıcı tabanı 3 katına kadar önemli ölçüde artırıldı. Bununla birlikte, Zoom’da Zoom için alternatif uygulamalarını aramanızı sağlayacak birçok güvenlik açığı var.

Gizlilikle ilgili olarak, Zoom birçok kişi için en iyi güvenli uygulama olmayabilir . Ancak durum böyle olmasa bile, video konferans için diğer platformların kullanımını daha kolay ve daha güvenli bulabilirsiniz.Zoom uygulamasını kullanırken Zoom-bombardımanıyla karşılaşacaksınız. Zoom bombardımanı, bir bireyin Zoom toplantısına istenmeyen bir erişimidir. Zoom-bombardımanı ile davetsiz misafirlere video görüşmesine açık veya uygunsuz içerik ekleyerek bir toplantıyı kolayca bozabilir.

Tek dezavantajı değil, dünyanın en hızlı büyüyen görüntülü sohbet uygulaması da kötü amaçlı yazılım saldırılarına yatkındır, ayrıca müdahaleci veri toplama uygulamaları ve sızan video sohbetleri için ağır bir şekilde eleştirilmiştir.

Her dezavantaj, sizi başka bir Zoom alternatifi aramaya iter ve neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi video konferans platformu vardır. İşte aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi Zoom alternatiflerini içeren derlememiz. Bakalım neymiş En İyi Zoom Alternatifleri?En İyi Zoom Alternatifleri

  • FaceTime
  • Cisco Webex
  • Skype
  • HouseParty
  • Google Meet
  • Jitsi Meet
  • Talky
  • Discord
  • BlueJeansSonuç

Sonuç olarak en iyi seçilmiş Zoom alternatiflerimiz, gizlilikle ilgili tüm endişelerinize saygı gösterirken COVID-19’u takip etmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Listelenen video konferans uygulamalarımızdan herhangi birini deneyin ve iş arkadaşlarınızla ve personelinizle her gün güvenli bir şekilde iletişim kurmaya devam edin.Öneri

Tabii ki ne zaman geleceği henüz belli olmasa da 2020 yılı içerisinde bir videolu görüşme güncellemesi de Telegram’dan göreceğiz. Bunun haberini bir önceki yazımızda zaten vermiştik. Güvenli bir grup görüşmesi için tahminime göre yakın zamanda Telegram da kullanabilirsiniz. 😉 Diğer yazılarımıza da buradan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.