En İyi E-Posta Sağlayıcısı Nedir?

Merhabalar, bu yazımızda Mesajlaşma Ve İletişim Için Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Sağlayıcısı nedir, onları inceleyeceğiz. Buyrun isterseniz hemen başlayalım.

E-postalar, düzgün bir şekilde korunmaları için çok zor bir iletişim aracıdır. Edward Snowden tarafından açıklanan bilgilerden sonra, kullanıcılar bu iletişimlerin casusluğun kolaylığının farkında olmadan önce, e-posta güvenliği sorunları genel halk için çok daha belirgin hale geldi. Lavabit ve Silent Circle gibi güvenli e-posta sağlayıcıları , NSA’nın taleplerine uymak yerine operasyonları askıya almaya ve sunucularını kapatmaya karar verdi, çünkü bu gizlilik politikalarına aykırı. Bakalım neymiş En İyi E-Posta Sağlayıcısı Nedir?

En iyi eposta sağlayıcısı hangisidir?

  • Posteo
  • ProtonMail
  • MailHippo
  • Tutanota
  • Mailbox.org
  • Mailfence
  • Kolab Now
  • CounterMail
  • Runbox
  • CTemplar

E-postanızı korumayla ilgili sorun, aracı ağlarda seyahat ederken engellenmesini önlemek için uçtan uca şifrelenmesi ve alıcının da aynı şifreleme sistemine sahip olması gerektiğidir. Bu sistemlerin bazıları ücretsiz olmasına rağmen, genel olarak yapılandırılması zordur ve diğer kullanıcıyı süreci gerçekleştirmenin önemine ikna etmeye çalışırlar, işe yaramaz olabilir. E-posta protokollerinin çalışma şekli de veri sızıntılarını kolaylaştırır, çünkü posta bir hizmette kalır ve toplanmayı bekler. Ancak, gizli verileri göndermek için e-posta kullanmanız gerekiyorsa veya yalnızca e-postalarınızı gizli tutmak istiyorsanız, güvenebileceğiniz birkaç güvenli e-posta hizmeti vardır. Her e-posta sağlayıcısı, diğer standart e-posta hizmetlerine göre size fayda sağlayabilecek yüksek düzeyde güvenlik ve harika özellikler sunar.

Bonus

Yukarıdaki listeden güvenli e-posta sağlayıcılarını kullanmak tamamen size bağlıdır, ancak bir VPN hizmeti kullanarak e-postanızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. VPN, bilgisayarınız ve ağ (e-posta servis sağlayıcısı) arasında güvenli bir bağlantı oluşturur. VPN hizmetini etkinleştirdiğinizde , önce internet trafiği (e-postalar, mesajlaşma, vb.) VPN bağlantısı üzerinden geçer. Bu, VPN’in e-postalarınızı, web’de gezinmenizi, sohbetinizi vb. Dolandırıcılardan ve bilgisayar korsanlarından koruduğu anlamına gelir.

Yani, bir VPN’iniz varsa, etkinleştirin ve kendinizi güvende tutun.

Sonuç

Gizlilik söz konusu olduğunda, anonimlik ve güvenliği garanti eden e-posta hizmetleri olmayabilir. E-postalarınızı mümkün olduğu kadar gizli tutmak için yukarıda listelenen e-posta hizmetlerinden birini kullanmanız gerekir. Yukarıdaki listeden ayrı olarak, Fastmail, SAFe-mail, vb.Gibi bahsetmediğimiz bazı güvenli e-posta sağlayıcıları da vardır, ancak e-posta şifrelemesi söz konusu olduğunda da çok yararlıdır .

Burada listelenen tüm bu güvenli e-posta hizmetleri gizliliğinizi korumada Gmail, Yahoo, Outlook ve diğerlerinden daha iyidir. Düzgün kullanılırsa, uçtan uca şifreleme, e-postalarınızı diğer kullanıcılara gönderdiğinizde güvende tutar.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x