En Güvenilir Haberleşme Uygulamaları

Merhabalar, bu yazımızda sizlere en güvenilir haberleşme uygulamaları nelerdir, onlardan bahsedeceğim. Öncelikle güvenliği göz önünde pek bulundurmayan insanlarımız için Whatsapp her şeyin üstünde olsa da ben listemde Whatsapp’a yer vermeyeceğim. Facebook çatısı altına girdikten sonra güvenirliliğini iyice kaybeden Whatsapp ancak en çok kullanılan uygulamalar listesinin zirvesinde kendine yer edinebilir.

En Güvenilir Haberleşme Uygulamaları

Öncelikle size bir görsel göstermek istiyorum. Görsel üzerinde güvenlik derken aslında ne demek istediğimi anlamanızı istiyorum. Neden güvenli olmadığını bu görsel üzerinden tanımlamaya çalışabilirsiniz.

Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları Hangileridir?

İşte karşınızda En Güvenilir Haberleşme Uygulamaları

Bu listenin tam olmadığını söylemeliyim, bu yüzden umarım yakında güncelleyebilirim. Ancak o zamana kadar birçok popüler uygulamanın uçtan uca şifreleme kullanmadığını unutmayın, bu nedenle konuşmalarınız ve dosyalarınız tam olarak güvenli olmayabilir. Bir Skype kullanıcısıysanız, şirketin 2018’in başında uçtan uca şifreleme başlattığını bilmelisiniz.

Güvenlik ve mahremiyetin her zamankinden daha önemli olduğu dijital bir dünyada yaşıyoruz. Verilerinizle ilgili endişeleriniz varsa ve gizliliğinize değer veriyorsanız, casuslardan, bilgisayar korsanlarından veya diğer kötü niyetli aktörlerden daha iyi korunmak için bu şifreleme mesajlaşma uygulamalarından birini kullanmanız gerekir.

Güvenlik sorunları yaşamış uygulamalar hakkında sizinle birkaç haber paylaşmak istiyorum. İnsanların ne kadar mağdur duruma düştüğünü görebilirsiniz ve sonrasında umarım güvenliğinize daha fazla önem verebilirsiniz.

  1. https://www.kaspersky.com.tr/blog/fix-whatsapp-security-hole/2858/
  2. https://www.thesecurityblogger.com/whatsapp-security-issues/

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik, önerebileceğiz yeni uygulamalar varsa lütfen yorum kısmına bırakmayı unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x