Deutsch A2 Brief

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca A2 mektup örnekleri ( Deutsch A2 Brief ) ve Türkçe karşılığını da yazmaya çalışacağım. Ancak bu sefer yazacağım bir mektup değil. Daha çok bilgilendirme amaçlı bir yazı. Tabii ki bir iki cümle daha eklenip mektup haline getirilebilir. Sonuna ekleyeceğiniz senin nasıldı, haftaya buluşuyor muyuz gibi sorularla mektup haline getirebilirsiniz. Buyrun başlayalım. Almanca A2 mektup örnekleri oldukları için yaklaşık 60 – 80 kelime arası oluyor mektuplar. Deutsch A2 Brief…

Almanca A2 mektup nasıl yazılır?

 

Situation : Fahrradtour PlanSie plannen eine Fahrradtour. Schreiben Sie einen Text und beschreiben Sie Ihren Plan.

Beachten Sie folgende Aspekte:

  1. Wann fahren Sie?
  2. Wohin fahren Sie?
  3. Wer fährt mit?
  4. Welche Sachen nehmen Sie mit?
  5. Was und wo essen Sie?
  6. Sehen oder besuchen Sie eine Sehenswürdigkeit?
  7. Wie lange dauert die Fahrradtour?
  8. Wann kommen Sie wieder Nach Hause?  Deutsch

Hallo zusammen,

ich schreibe euch, weil ich einen Plan habe. Der Plan ist eine Fahrradtour. Ich plane eine Fahrradtour am Wochenende. Habt ihr Zeit und Lust? Ich weiß nicht, aber wir können nach Norddeutschland fahren. Wir können uns in der Stadt treffen.Mein Bruder will auch mit mir fahren. Außerdem meldet Lisa sich bei mir. Wir sollen ein Stück Kuchen, Getränke und eine Jacke mitnehmen. Ich kenne ein schönes Restaurant in Hamburg, deshalb können wir ins Restaurant fahren. Dann können wir im Restaurant essen. Es gibt leckeres Essen, z.B. Reis mit Gemüse. Ich kann euch das empfehlen. Gibt es viele Sehenswürdigkeiten in Norddeutschland? Kennt ihr? Ihr könntet mir empfehlen und mir eine E-mail schicken. Die Fahrradtour dauert ungefähr drei Tage. Jemand kann am Montag zur Arbeit oder zur Schule fahren. Bitte antwortet mir. Ich liebe euch und warte auf euch.

Viele Grüße

Euer Ugur  Türkçe

Herkese merhaba,

Size yazıyorum çünkü bir planım var. Plan bisiklet turu. Hafta sonu bisiklet turu yapmayı planlıyorum. Zamanınız ve isteğiniz var mı? Bilmiyorum, ama kuzey Almanya’ya gidebiliriz. Şehirde buluşabiliriz ve kardeşim de benimle gelmek istiyor. Lisa da bana haber verecek. Yanımıza bir parça kek, içecek ve bir ceket almalıyız. Hamburg’da güzel bir restoran biliyorum, bu yüzden restorana gidebiliriz. Sonra restoranda yemek yiyebiliriz. Lezzetli yemekler var örneğin Sebzeli Pilav. Bunu size tavsiye edebilirim. Kuzey Almanya’da birçok turistik yer var mı? Biliyor musunuz? Bana önerebilirsiniz ve bana bir e-posta gönderebilirsiniz. Bisiklet turu yaklaşık üç gün sürecek. Herkes pazartesi günü işine veya okuluna gidebilir. Lütfen cevap verin. Sizi seviyorum ve sizi bekliyorum.

Saygılarımla

Arkadaşınız UgurAyrıca Almanca öğrenmek için bu siteyi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.