Cimatron E14 Kurulum

Merhaba arkadaşlar, daha önceden bloğumda paylaştığım üzere Cimatron E14 Kurulum ile ilgili bir çok kişinin kurulum aşamasında problem yaşadığını gördüm. Bununla ilgili de video hazırlamamı istemiştiniz. Video bugün itibariyle hazır ve Youtube üzerinde yayında. Umuyorum ki yardımcı olacaktır.

Cimatron E14 nasıl kurulur?

Kalıp İmalatçıları için En Kapsamlı CAD/CAM çözümü

Cimatron özellikle kalıp imalatçıları için en kapsamlı entegre CAD/CAM çözümüdür. Tasarım, modelleme, elektrot ve NC gibi Cimatron’un en iyi uygulamalarının birleşimiyle, CimatronE tüm kalıp imalatı aşamalarında yardımcınız olur.

 

Hız ve esneklik ile birlikte yüksek kaliteyi de getirecek geniş alandaki yetenekleri için güçlü modüller tek bir paket altında birleştirilmiştir. Basit 2.5 eksenden sürekli 5 eksene kadar güçlü NC yetenekleri, pürüzsüz yüzey kalitesi, yüksek frezeleme verimliliği ve kullanım kolaylığı ile tüm işleme proseslerinizi kapsar. Cimatron, tüm tasarım ve imalat proseslerinde üretimi arttıracak şekilde verimliliği yükseltir ve genel tasarım sıkıntılarından sizi kurtarır. CimatronE ile işleriniz daha sıkı kontrol, değişime daha iyi yanıt, daha hızlı ürün teslimi ve daha düşük ek maliyet gibi özelliklerden yararlanır.

CimatronE ile birlikte komut içerikleri gelişmiş ve dizayndan işlemeye birçok yeni özellik gelmiştir. Yeni versiyonlarda öncelikle müşterilerin istekleri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Cimatron, kendi tecrübesini de buna ekleyerek her sene daha ileriye gitmektedir. Amaçlanan hızlı ve verimli üretim bu sayede gerçeğe dönüşmektedir.

 

Cimatron Temel CAD Paketi

Cimatron’un tasarım paketidir. Katı ve yüzey komutları ile hibrit çalışabilme özgürlüğüne sahiptir ve bu sebeple çok esnektir diyebiliriz.
Tüm CAD kabiliyetleri (katı, yüzey ve çizgi komutları)

    • Montaj,
    • Teknik resim,
    • Ürün istatistiği ile ilgili analizler,
    • Sat, pfm, stl, dwg, vda ve dxf uzantılarını okuma ve yazma,
    • Iges, Step, Parasolid okuma ve yazma (x_t)

Yazımızın önemli bir bölümü olan Galeri kısmına da bakmak isterseniz buraya tıklayınız lütfen.

 

Bir önceki yazımızın linkini buraya bırakıyorum. Oradan Cimatron E14’ü indirebilirsiniz. Ayrıca Youtube’da varolan Cimatron E14 Kurulum videosunu da buraya bırakıyorum.

Son bir istek olarak videoyu beğenebilir ve abone olabilirseniz memnun olurum. Herkese şimdiden işlerinde kolaylıklar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir