Brave Tarayıcıdan Görüntülü Görüşme Özelliği

Merhabalar, bu yazımızda size güzel bir haber ile geliyorum. Brave Software, Nightly sürümünde Açık kaynaklı Jitsi’ye dayanan özel ve sınırsız görüntülü arama hizmetini başlattı. İsterseniz önce kısa bir bilgi verelim, sonrasında nasıl kullanabileceğinizi anlatalım. Bakalım nasıl kullanılır bu Brave Tarayıcıdan Görüntülü Görüşme Özelliği?

Brave Videolu arama nasıl yapılır?

Pandemi sürecinde tüm insanların belki de en çok ihtiyacı olan şey birbiriyle görüşebilmek oldu. Sokağa çıkma yasakları ya da şehirlerarası yolculuk yasağı dolayısıyla bir çok ziyaret yapılamadı. Özellikle bayram sürecinde büyüklerimizin yanına gidemedik, bayramlaşamadık. Bu süreçte ihtiyacımız olan şey, tabii ki videolu görüşme oldu. Telefonlarımızdan herkesin bildiği Whatsapp üzerinden görüşmeler yapıldı. Whatsapp bu süreçte konuşmalar sırasında donmalar ya da kesintiler yaşattı. Hatta şebeke hatları yoğunluğa dayanamadı ve ben diyorum ki, hepsi birden çöktü. (Hiçbiri suçu kendinde bulmadı.) Bu süreçte herkesin beklediği haber önce Telegram’dan geldi. Telegram 2020 yılı içerisinde Telegram’a videolu görüşme özelliğini getireceğini duyurdu. Şimdi de Brave Software, Brave tarayıcı üzerinden videolu görüşme özelliğini başlattığını duyurdu. Sınırsız ve özel olan, hatta hesap açmaya bile gerek bırkamayan bu sistem herkesin gönlünü fethetti diyebilirim. Şimdi isterseniz inceleyelim, nedir ya da ne değildir bu Brave Tarayıcıdan Görüntülü Görüşme Özelliği atağı?

Konuşma Nasıl Başlatılır?

Brave birçok ayrıntıyı açıklamadığı için Brave Together hakkında çok az bilgi var. İşte bildiklerimiz.

1. Brave tarayıcıda https://together.brave.com adresini ziyaret edin.

2. “Video görüşmesini başlat” ı tıklayın.

3. Bağlantıyı kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Brave Together Görüntülü arama arayüzü, parola korumalı toplantılar başlatmamızı sağlar, konuşmacı notları, klavye kısayolları ve aramadaki tüm katılımcıları sessize almanızı sağlar. Görüntülü arama kalitesini ayarlayabilirsiniz (varsayılan olarak yüksek kalitede).

Şu anda Türkiye’den bu hizmete erişilebilir. Şirket, Brave Together’ın duyuru tweet’inde deneme sürümü olduğunu söylüyor. Hizmetin sonunda herkese ücretsiz olarak sunulacak mı yoksa aboneliğe mi dayanacak, bu henüz belli değil.

Bu yazımızın da sonuna geldik, tahmin ediyorum ki diğer görüntülü görüşme yazımız Telegram üzerine olacaktır. İşinize yarayacağına inandığım bu yazıdan umarım keyif almışsınızdır. Diğer yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz, oyun hileleri için de bu siteyi size önerebilirim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x