Brave Browser

Brave BrowserMerhaba, uzun süredir herhangi bir paylaşım yapmadığımın farkındayım, öncelikle bu aradaki farkı kapatmak için güzel bir konu seçmek istedim, üzerine biraz da araştırma, deneme – yanılma yapmam gerekiyordu. Bugün itibariyle her şey tamam ve bir an önce yazımıza geçelim.

Brave Browser Nedir?

Bugün sizlere Brave Browser hakkında bir yazı yazacağım. Duyanlarınız elbet vardır ama öncelikle bir internet tarayıcısı olduğundan, chrome altyapısı kullandığından ve inanılmaz biçimde hızlı olduğundan son olarak da para kazanabileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Brave Browser’a dahili olarak gelen reklam engelleyici sayesinde diğer tarayıcılara, web sayfalarının yüklenme hızında ciddi bir fark attığını belirmem gerekiyor. İsteyenler bunun için şu linkten karşılaştırma videolarını inceleyebilirler ya da buraya tıklayarak indirme sayfasına gidebilir ve kendi gözleri ile şahit olabilirler.

Chrome Aşinalığı

Gelelim ikinci konumuza, chrome altyapısı kullanması itibariyle Chrome kullanan birçok kullanıcı Brave Browser kullanırken yapancılık çekmeyecek. Arayüzünün ve ayarlar menüsünün çok benzer olması sebeiyle istediğiniz ayarları çok basit bir şekilde yapabileceksiniz.

Hızlı mı?

Hız konusuna az önce de değinmiştim ancak yine de belirtmek isterim ki Chrome kadar RAM harcamamasını, Edge kadar da stabil olmayışını izleyeceğiniz bir browser değil Brave. Optimum seviyelerde istenilenin de fazlasını sunan bir tarayıcı. Harici bir reklam engelleyici kullanmıyorsunuz ve ve harici reklam engelleyicilerin getirebileceği riskleri de otomatik olarak engellemiş oluyorsunuz.

Para Kazanabilir miyiz?

Gelelim en önemli konuya. Nasıl para kazanacağız? Öncelikle bu konu öyle Google reklamlarında çıkan günde 100 tl sadece reklam izleyerek kazanın mantığında değil. Bunu belirtelim. Brave, 24 Nisan tarihinde yani dünbir açıklama yaptı ve bir süredir beta sürümünde olan Brave Ads programını başlattı. Peki nasıl kazanıyoruz? Şu anda sadece sayılı ülkelerde var olan bu sistemin yakın zamanda tüm dünyaya açılması bekleniyor. Hangi ülkeler olduğunu da belirtelim. ABD, Kanada, Fransa, Almanya ve İngiltere. Şu anda reklam izleyerek para kazanma Türkiye’de aktif değil.

Şahsen beta sürümünü test ettim ve beta sürümünde Vimeo.com sitesinden reklam bildirimi almıştım. 1 reklam bildirimi aldım ve 0,05 BAT kazanmıştım. Bu da 0.02 dolar yapıyordu. Saatte 1 ile 5 arasında reklam görüntüleme seçeneği ile ne kadar para kazanabileceğinizi az çok tahmin edebilirsiniz. Brave’den yapılan açıklamada yaklaşık 5 dolar kazanılmasının öngörüldüğü söylenmişti. İlk aldığım reklam ve kazandığım ücret.

BAT Kazan

Asıl Konu Burada!

Bu ara bilgiden sonra gelelim asıl konumuza. Reklam bildirimlerine tıkladık, izledik kazandık paramızı. Nasıl hesabımıza geçireceğiz. Bunun bir yolu var mı? Şöyle ki 100 BAT kazandınız toplamda, bu para zamanı gelince sizin önceden tanımladığınız Uphold hesabınıza aktarılıyor. Bu miktar aktarıldığında siz hesabınızda ne kadar BAT var görüyorsunuz. Uphold hesabınızda al – sat yapabilir veya BAT – Euro dönüşümü yapabilirsiniz örneğin. Birazdan paylaşacağım görüntülerde de göreceksiniz ki ben BAT – Euro dönüşümü yaptım. Peki Uphold hesabınızdan kendi banka hesabınıza aktabiliyor musunuz? O da evet. Benim yurtdışında var olan hesabıma geçen ay kazanmış olduğum 25.32 Euro’yu aktarmayı başardım. Zor gibi görünüyor olabilir ancak görüntülerle daha da kolay anlayacaksınız.  Bu görselde Brave cüzdanımdan Uphold hesabıma gelen ödemeleri görüyorsunuz.

Uphold Hesabı

Bu görselde ise hesabıma aktardığım parayı görüyorsunuz.

BAT - Euro

Hesap Doğrulama

Son olarak hesap doğrulama ve bağıştan bahsedelim. Diyelim ki bir youtube veya twitch kanalınız ya da web siteniz var. Buralarda paylaşım yapıyorsunuz. İnsanlar sizi beğeniyor ve size bağış yapmak istiyor. Bunu da Brave Browser ile kolay hale getirebiliyorsunuz. Doğrulanmış sitelere Brave cüzdanlarında var olan BAT’tan bağış yapabilirler. Bunun için sizin de aşağıdaki görsellerde gördüğünüz üzere her ne kanalınız ya da web siteniz varsa bağışı alabilemek için doğrulama yapmanız gerekiyor. Örnek doğrulanmış hesaplar aşağıdaki görselde.

 

Evet arkadaşlar, bu yazımızın da sonuna geldik, aklınıza takılan herhangi bir soru varsa yorumlara yazmayı unutmayın. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x