B1 Seviyesi Almanca Metin Örnekleri

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda konumuz B1 Seviyesi Almanca Metin Örnekleri üzerine olacak. Sizinle 3 adet farklı temalarda hem almanca hem de türkçe olarak metin paylaşacağım. İsterseniz hemen başlayalım.

Deutsch B1 Seviyesi Almanca Metin Örnekleri
Türkisch:

  1. İşletmem

Benim işletmem bir restorandır. Restoranımız çok popülerdir ve yemeklerimiz gerçekten lezzetlidir. Müşterilerimiz genelde yerel halk ve turistlerdir. Restoranımızın mutfağında çeşitli yemekler yapılmaktadır ve menümüz her zaman günceldir. Ayrıca, restoranımızın terası muhteşem bir manzaraya sahiptir ve müşterilerimiz burada yemeklerini yiyebilirler. Benim işletmem için çalışanlarım da çok iyi eğitilmiştir ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışırlar.

  1. Gezi

Geçen hafta sonu, arkadaşlarımla birlikte bir geziye çıktık. Önce Viyana’ya gittik ve orada birkaç gün geçirdik. Viyana muhteşem bir şehirdir ve orada birçok turistik yer var. Özellikle Schönbrunn Sarayı gerçekten etkileyiciydi. Daha sonra Salzburg’a gittik ve orada da birkaç gün kaldık. Salzburg da çok güzel bir şehirdir ve orada da birçok turistik yer var. Özellikle Mirabell Bahçesi gerçekten güzel ve romantikti. Gezi boyunca çok eğlendik ve yeni yerler keşfettik.
  1. Hobiler

Benim en büyük hobim müzik dinlemektir. Her türlü müziği dinlerim ve çok farklı tarzlarda müzikleri seviyorum. Ayrıca, gitar çalmayı da çok seviyorum. Arkadaşlarımla birlikte müzik yapmayı çok seviyorum ve bazen de kendi şarkılarımı yazmayı düşünürüm. Diğer hobilerim arasında yüzme, koşu ve kitap okumak vardır. Yüzmeyi çok seviyorum çünkü bu benim için rahatlatıcı ve dinlendirici bir aktivitedir. Koşuya da çok sık başvururum çünkü sağlıklı bir yaşam tarzı benim için çok önemlidir.Deutsch:

  1. Mein Betrieb

Mein Betrieb ist ein Restaurant. Unser Restaurant ist sehr beliebt und die Gerichte sind wirklich lecker. Unsere Kunden sind meistens Einheimische und Touristen. In der Küche unseres Restaurants werden verschiedene Gerichte zubereitet und unser Menü ist immer aktuell. Auch hat unser Restaurant eine wunderschöne Terrasse mit einer tollen Aussicht, auf der die Kunden ihre Mahlzeiten genießen können. Meine Mitarbeiter sind auch sehr gut ausgebildet und bemühen sich, unseren Kunden den besten Service zu bieten.  1. Ausflug

Letztes Wochenende haben ich und meine Freunde einen Ausflug gemacht. Zuerst sind wir nach Wien gefahren und haben dort ein paar Tage verbracht. Wien ist eine wunderschöne Stadt und es gibt dort viele touristische Sehenswürdigkeiten. Besonders beeindruckend war der Schloss Schönbrunn. Danach sind wir nach Salzburg gefahren und haben auch dort ein paar Tage verbracht. Salzburg ist auch eine sehr schöne Stadt und es gibt dort auch viele touristische Sehenswürdigkeiten. Besonders schön und romantisch war der Mirabellgarten. Während des Ausflugs hatten wir viel Spaß und haben neue Orte entdeckt.

  1. Hobbys

Mein größtes Hobby ist Musik hören. Ich höre jegliche Art von Musik und ich mag sehr viele Musikstile. Ich spiele auch sehr gerne Gitarre. Ich liebe es, mit Freunden Musik zu machen und manchmal denke ich sogar darüber nach, meine eigenen Songs zu schreiben. Zu meinen anderen Hobbys gehören Schwimmen, Laufen und Lesen. Ich liebe Schwimmen, weil es für mich eine entspannende und erholsame Aktivität ist. Ich jogge auch sehr oft, weil eine gesunde Lebensweise für mich sehr wichtig ist.
Arkadaşlar bu B1 Seviyesi Almanca Metin Örnekleri konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Almanca ile ilgili yazılarımıza da bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x