Almanca Staj E-Maili Yazma

Merhabalar, bu yazımızda sizlerle Almanca Staj E-Maili Yazma konusu üzerine konuşacağız. Hatta örnek bir almanca E-Mail yazıp, türkçesini de sizlerle paylayacağım. Umarım faydalı olur. İsterseniz hemen yazımıza geçelim.
Almanca Staj E-Maili Yazmak

Deutsch: 

  • Betreff: Bewerbung um eine Praktikumsstelle

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit bewerbe ich mich um eine Praktikumsstelle in Ihrem Unternehmen. Ich studiere BWL an der Universität und möchte gerne praktische Erfahrungen in meinem Fachbereich sammeln.

Ich bin motiviert, engagiert und lernbereit. Während meines Studiums habe ich verschiedene Kurse belegt, die mir ein fundiertes Wissen in den Bereichen Marketing, Management und Finanzen vermittelt haben. Ich spreche fließend Deutsch und Englisch und verfüge über gute Computerkenntnisse.

Ich würde mich freuen, wenn Sie mir die Möglichkeit geben würden, meine Kenntnisse und Fähigkeiten in Ihrem Unternehmen zu vertiefen und zu erweitern. Gerne stehe ich Ihnen für ein persönliches Gespräch zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Mustafa Yılmaz

Türkisch:

  • Konu: Staj Başvurusu

Sayın Bayan/Bay,

Burada sizin şirketinizde staj yapmak için başvuruda bulunmak istiyorum. Ben bir üniversitede İşletme okuyorum ve alanımda pratik deneyim kazanmak istiyorum.

Ben motivasyonu yüksek, istekli ve öğrenmeye açık biriyim. Benim eğitimim sırasında, pazarlama, yönetim ve finans alanlarında sağlam bir bilgiye sahip olmamı sağlayan çeşitli dersler aldım. Almanca ve İngilizce konuşmada akıcıyım ve bilgisayar becerilerim iyidir.

Benim bilgi ve becerilerimi genişletmek ve derinleştirmek için şirketinizde bana fırsat vermenizi memnuniyetle karşılarım. Ben bir görüşme için hazırım.

Saygılarımla, Mustafa Yılmaz

Arkadaşlar bu Almanca Staj E-Maili Yazma konusunun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Almanca E-mail örneklerine de bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x