Almanca Mektup Örnekleri

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca mektup örnekleri ve Türkçe karşılığını da yazmaya çalışacağım. İlk mektup örneğimiz bir arkadaşımızın doğumgünü var, bir parti yapıyor ve biz o partiye gidemiyoruz. Bunu nezaket içeren ve pozitife yakın bir dille arkadaşımıza yazmamız gerekiyor. Almanca A2 mektup örnekleri oldukları için yaklaşık 60 – 80 kelime arası oluyor mektuplar.

Almanca A2 mektup nasıl yazılır?

 

Situation : Sie können nicht zu einer Geburtstagfeier kommen.

 

Türkçe:

Sevgili Bedo,

Doğumgününü davetin için çok teşekkür ederim. Ancak gelemiyorum, çünkü haftasonu çalışmak zorundayım. Doğumgünün için her şeyin en iyisini diliyorum ve güzel bir kutlama diliyorum. Peki, partide neler olacak? Hangi oyunları oynayacaksınız? Eminim ki, arkadaşların senin için en sevdiğin müziği çalacaklar. Her şey güzel. Partide bira ya da şarap var mı? Biliyorsun, ben bira içmeyi severim. Umuyorum ki, gelecek doğumgününde yanında olabilirim. Doğumgünü hediyeni unutmadım. Gelecek hafta buluşursak, hediyeni sana vereceğim.

Sevgilerle

Arkadaşın Ugur

 

Deutsch:

Lieber Bedo,

herzlichen Dank für die Einladung zu deinem Geburtstag. Leider kann ich nicht kommen, weil ich an diesem Wochenende arbeiten muss. Ich wünsche dir alles Gute zu deinem Geburtstag und eine schöne Feier. Also, was wird auf der Party passieren? Welche Spiele wirst du spielen? Ich bin sicher, deine Freunde werden deine Lieblingsmusik für dich spielen. Alles ist okay. Gibt es Bier oder Wein auf der Party? Weißt du, ich trinke gerne Bier. Ich hoffe, ich kann an deinem nächsten Geburtstag bei dir sein. Ich habe dein Geburtstagsgeschenk nicht vergessen. Wenn wir uns nächste Woche treffen, gebe ich dir dein Geschenk.

Herzliche Grüße

Dein Ugur


Ayrıca Almanca öğrenmek için bu siteyi takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x