Almanca A2 Mektup Örnekleri

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca A2 mektup örnekleri ve Türkçe karşılığını da yazmaya çalışacağım. Ancak bu sefer yazacağım bir mektup değil. Daha çok bilgilendirme amaçlı bir yazı. Tabii ki bir iki cümle daha eklenip mektup haline getirilebilir. Sonuna ekleyeceğiniz senin nasıldı, haftaya buluşuyor muyuz gibi sorularla mektup haline getirebilirsiniz. Buyrun başlayalım. Almanca A2 mektup örnekleri oldukları için yaklaşık 60 – 80 kelime arası oluyor mektuplar.

Almanca A2 mektup nasıl yazılır?

Situation : Weihnachten und Silvester

 

Türkçe

Merhaba, ben Ugur. Türkiye’den geliyorum. 4 aydır buradayım. Uzun yıllar Almanya’da kalmak istiyorum. Biliyorum birçok farklılık var, örnek olarak Noel hakkında konuşabilirim. Buradaki ilk Noel’i kutladık. Oyunlar, içecekler, yiyecek, hediyeler, sohbetler ve çok daha fazlası. Benim için mükemmel bir kutlama oldu. Ayrıca Yılbaşı Gecesi’ne bir davet aldık. Çok fazla hediye aldım ve yemekten sonra herkese hediyeler dağıttım. O akşam benim için en iyi hediye bir kitaptı. Çok mutluydum çünkü ilk almanca kitabımdı. Almanca öğrendiğimde okuyacağım. Yeni yılı kutlamak için halam ve Gita ile akşam yemeğine gittik. Yemek çok lezzetliydi. İlk defa çok fazla alkol içtim. Benim için harika bir Noel’di. Her şey için çok mutluyum.Deutsch

Hallo,ich bin Ugur. ich komme aus der Turkei. Ich bin seit 4 Monaten in hier. Ich möchte viele Jahre in Deutschland bleiben. Ich weiss, dass es viele Unterschiede gibt.Ich kann als Beispiel über Weihnachten *sprechen. Wir haben hier das erste Weihnachten gefeiert. Spiele, Getränke,Essen,Geschenke, Gespräche und viele Dinge. Es war eine perfekte Feier für mich. Außerdem hatten wir eine Einladung zu Silvester. Ich habe viele Geschenke gekauft und nach dem Abendessen verteilte ich Geschenke an alle. Das beste Geschenk für mich an diesem Abend war ein Buch. Ich war sehr glücklich, weil es mein erstes deutsches Buch war. Ich werde es lesen, wenn ich Deutsch lerne. Ich bin mit meiner Tante und Gita zum Abendessen gegangen für um das neue Jahr zu feiern. Das Essen war sehr lecker. Dies ist das erste Mal, dass ich so viel Alkohol getrunken habe. Es war ein tolles Weihnachtsfest für mich. Ich freue mich sehr über alles.
Ayrıca Almanca öğrenmek için bu siteyi takip edebilirsiniz.

 

@yagmur adlı kullanıcının farkındalığı ile sprachen kelimesi *sprechen ile düzeltilmiştir. Teşekkürler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yagmur
yagmur
2 yıl önce

.Ich kann als Beispiel über Weihnachten sprachen. bu cümlede sprachen degil sprechen kullanmaniz gerekmektedir.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x