Almanca İşe Başvuru Maili Yazma

Merhabalar, bugün Almanca alıştırmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda Almanca İşe Başvuru Maili Yazma başlıklı yazı paylaşmaya devam ediyorum. Umarım faydalı olur.

Almanca ve Türkçe İşe Başvuru Maili Yazma

Deutsch: 

Sehr geehrte Frau/Herr [Name],

ich möchte Ihnen mein großes Interesse an der von Ihnen ausgeschriebenen Stelle als [Position] zum Ausdruck bringen. Nach sorgfältiger Prüfung der Stellenanzeige bin ich überzeugt, dass meine Fähigkeiten und Erfahrungen gut zu den Anforderungen der Stelle passen.

Ich habe [Anzahl] Jahre Erfahrung in [Bereich] gesammelt und konnte in dieser Zeit meine Fähigkeiten in [Fähigkeit 1], [Fähigkeit 2] und [Fähigkeit 3] erfolgreich einsetzen. Ich bin mir sicher, dass ich aufgrund meiner Fähigkeiten und meines Engagements einen positiven Beitrag zum Erfolg Ihres Unternehmens leisten kann.

Ich würde mich sehr über die Gelegenheit freuen, meine Qualifikationen und Erfahrungen in einem persönlichen Gespräch mit Ihnen zu erläutern. Wenn Sie weitere Informationen benötigen oder Fragen haben, stehe ich Ihnen gerne zur Verfügung.

Vielen Dank für Ihre Berücksichtigung meiner Bewerbung.

Mit freundlichen Grüßen

[Name]


Türkisch:

Sayın Hanımefendi/Beyefendi,

[Position] olarak ilan edilen pozisyona olan büyük ilgimi sizinle paylaşmak istiyorum. İş ilanını dikkatlice inceledikten sonra, becerilerimin ve deneyimlerimin işin gereksinimleriyle iyi uyum sağlayacağına ikna oldum.

[Bereich] alanında [Anzahl] yıllık deneyime sahibim ve bu süre içinde [Fähigkeit 1], [Fähigkeit 2] ve [Fähigkeit 3] alanlarındaki becerilerimi başarılı bir şekilde kullanabildim. Becerilerim ve çalışkanlığım sayesinde şirketinizin başarısına pozitif bir katkı sağlayabileceğime eminim.

Sizinle kişisel bir görüşmede niteliklerimi ve deneyimlerimi açıklama fırsatını çok memnuniyetle karşılayacağım. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız veya sorularınız varsa, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Başvurum için değerlendirmeniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

[Ad]


Bu yazımızın da sonunda gelmiş bulunmaktayız. Yakında diğer yazılar ile karşınızda olacağım. Görüşmek üzere.

Almanca ile ilgili diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca daha da çok kendinizi geliştirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x