Almanca E-Mail Nasıl Yazılır?

Merhabalar, bu yazımızda sizlerle Almanca E-Mail Nasıl Yazılır? konusu üzerine konuşacağız. Hatta örnek bir almanca E-Mail yazıp, türkçesini de sizlerle paylayacağım. Umarım faydalı olur. İsterseniz hemen yazımıza geçelim.

Almanca örnek E-Mail Nasıl Yazılır?
Türkisch:

Sevgili Johanna,

Umarım bu e-posta seni iyi günlerinde bulur. Son zamanlarda neler yaptığını ve nasıl olduğunu merak ediyorum.

Benim tarafımda, işler oldukça yoğun geçiyor. Şu anda bir proje yönetiyorum ve takımımızın işi zamanında bitirmesi için sürekli olarak onları teşvik etmem gerekiyor. Ayrıca İspanyolca derslerine de devam ediyorum ve sonunda seviye B1 sınavına girmeye hazırlanıyorum. Kendimi geliştirmek için zaman ayırmak benim için önemli.

Ayrıca, yakın zamanda bir tatil planladım. Birkaç arkadaşımla İtalya’ya gitmeyi planlıyorum ve tarihi yerleri gezmek, yerel yemekleri tatmak ve güzel manzaraların keyfini çıkarmak istiyoruz. Heyecanlıyım ve yola çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Sana son bir sorum olacak: Geçtiğimiz ay Berlin’e seyahat ettim ve orada birkaç güzel restoran keşfettim. Senin favori restoranın hangisi? Belki bir sonraki seyahatimde onu deneyebilirim.

Umarım senden en kısa sürede haber alırım.

Sevgilerimle

Lena
Deutsch: 

Liebe Johanna,

ich hoffe, dass diese E-Mail dich in guten Zeiten erreicht. Ich frage mich, was du in letzter Zeit getan hast und wie es dir geht.

Auf meiner Seite laufen die Dinge ziemlich hektisch. Derzeit leite ich ein Projekt und muss mein Team ständig ermutigen, ihre Arbeit rechtzeitig zu erledigen. Ich nehme auch Spanischunterricht und bereite mich darauf vor, die B1-Prüfung abzulegen. Für mich ist es wichtig, Zeit für meine persönliche Entwicklung zu finden.

Außerdem habe ich vor kurzem einen Urlaub geplant. Ich werde mit ein paar Freunden nach Italien reisen und die historischen Sehenswürdigkeiten besichtigen, lokale Küche genießen und die wunderschöne Landschaft genießen. Ich bin aufgeregt und kann es kaum erwarten, loszufahren.

Ich habe noch eine Frage an dich: Letzten Monat war ich in Berlin und habe dort einige tolle Restaurants entdeckt. Was ist dein Lieblingsrestaurant? Vielleicht kann ich es bei meinem nächsten Besuch ausprobieren.

Ich hoffe, bald von dir zu hören.

Liebe Grüße

Lena
Arkadaşlar bu Almanca E-Mail Nasıl Yazılır? konusunun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer “Almanca E-Mail Nasıl Yazılır?” yazısına da bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x