Almanca B1 Seviyesi Metin

Merhabalar, bugün Almanca alıştırmalarımıza devam edeceğiz. Örnek Almanca B1 Seviyesi Metin paylaşmaya devam ediyorum. Üstelik bu yazıları hem Almanca hem de Türkçe olarak okuyabileceksiniz.Deutsch : (Eine Geschichte über Pasta)

Pasta ist eines der Geschenke Italiens an die Welt. Es gibt mehr als 300 Arten von Nudeln, und mehr als 1000 Rezepte für Nudelgerichte. Wie wurde dieses köstliche Essen so beliebt? Die Geschichte der italienischen Pasta begann im antiken Rom. Einer Legende nach erfanden die Götter eine Maschine, die Teig in Fäden verwandelte, ähnlich wie Spaghetti.

In der Antike bereiteten die Menschen dünne Teigblätter zu und breiten den Teig dann in Öl oder backten Ihn in einem Ofen. Einige Rezepte enthielten Gemüse und Gewürze; andere wurden mit Fleisch zubereitet. In Zeiten der Antike, verließen die Schiffe die Häfen um entlang der Mittelmeers zu reisen. Getrocknete Nudeln waren das perfekte Essen für Schiffe, da sie leicht zu kochen sind und niemals verfallen.Pasta wurde meistens ohne Soße gegessen, und die Leute aßen Pasta mit ihren Händen! In den 1700er Jahren war Neapel die Hauptstadt der Pastaproduktion. In ganz Italien wurden verschiedene Nudeln populär: Spaghetti, Makkaroni, Ravioli, und Vermicelli Nudeln. Heute produziert Italien jedes Jahr 3,5 Millionen Kilogramm getrocknete Nudeln. Der durchschnittliche Italiener isst 30 Kilogramm Nudeln pro Jahr!

Geschichte über Pasta

Türkisch: (Makarna hakkında bir hikaye)

Makarna, İtalya’nın dünyaya armağanlarından biridir. 300’den fazla makarna çeşidi ve 1000’den fazla makarna tarifi var. Bu lezzetli yemek nasıl bu kadar popüler oldu? İtalyan makarnasının tarihi antik Roma’da başladı. Efsaneye göre tanrılar, hamuru spagettiye benzer ipliğe çeviren bir makine icat etti.Eski zamanlarda insanlar ince hamurlar hazırlarlar ve daha sonra hamuru yağda yayarlar veya fırında pişirirlerdi. Bazı tarifler sebze ve baharatları içeriyordu; diğerleri etle hazırlandı. Antik çağda gemiler, Akdeniz boyunca seyahat etmek için limanlardan ayrılırdı. Kuru erişteler, pişirilmeleri kolay oldukları ve süresi geçmediği için gemiler için mükemmel yiyeceklerdi.

Makarna çoğunlukla sossuz yenirdi ve insanlar makarnayı elleriyle yerdi! 1700’lerde Napoli makarna üretiminin başkentiydi. İtalya’da çeşitli makarna türleri popüler hale geldi: spagetti, makarna, mantı ve erişte makarna. Bugün İtalya, her yıl 3.5 milyon kilogram kuru makarna üretiyor. Ortalama bir İtalyan yılda 30 kilo makarna yiyor!
——————————————————————————————-

Arkadaşlar bu Almanca B1 Seviyesi Metin yazısının da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Almanca B1 Seviyesi Metin örneklerine bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.Kaynak : Beelinguapp
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x