Almanca B1 Okuma Metinleri

Merhabalar, bugün Almanca alıştırmalarımıza devam edeceğiz. Örnek Almanca B1 Okuma Metinleri paylaşmaya devam ediyorum. Üstelik bu yazıları hem Almanca hem de Türkçe olarak okuyabileceksiniz.

İsterseniz hemen başlayalım.

Örnek Almanca B1 Seviyesi Okuma Metinleri

Almanca B1 Okuma MetinleriDeutsch : (Ein Kaffeenachmittag)

Ein Kaffeenachmittag

Am Nachmittag trafen sich Maria und ihre Freundin Lena in einem Café. Die beiden Freundinnen hatten sich lange nicht gesehen und wollten sich auf einen Kaffee treffen. Das Café war voller Leute, aber sie fanden einen freien Tisch am Fenster. Sie bestellten jeweils einen Cappuccino und setzten sich bequem hin. Maria erzählte Lena von ihrem neuen Job und ihren Plänen für die Zukunft. Lena war begeistert und gab Maria einige Tipps für ihre Karriere. Während sie ihren Kaffee tranken, beobachteten sie die Menschen auf der Straße. Es war ein sonniger Tag und viele Leute genossen das schöne Wetter. Plötzlich klingelte Marias Handy. Es war ihr Freund, der sie fragte, ob sie später mit ihm ins Kino gehen würde. Maria war glücklich und sagte ja. Lena und Maria verabschiedeten sich voneinander und verabredeten sich für das nächste Mal. Sie gingen aus dem Café und fühlten sich erfrischt und glücklich. Dieser Nachmittag im Café wurde zu einem unvergesslichen Erlebnis für die beiden Freundinnen.

ein_kaffeenachmittag_imageTürkisch : (Öğle Sonrası Kahvesi)

Öğle Sonrası Kahvesi

Öğleden sonra Maria ve arkadaşı Lena bir kafede buluştu. Uzun zaman görüşmemiş olan iki arkadaş kahve içmek için buluşmuşlardı. Kafede insanlar doluydu ama pencereli bir masa buldular. Her biri bir cappuccino sipariş ettiler ve rahatça oturdular. Maria, yeni işinden ve gelecekteki planlarından Lena’ya bahsetti. Lena heyecanlandı ve Maria’ya kariyeri için birkaç ipucu verdi. Kahve içerken sokaktaki insanları izlediler. Güneşli bir gündü ve birçok insan güzel havayı tadıyordu. Aniden Maria’nın telefonu çaldı. Sevgilisi onunla daha sonra sinemaya gitmek isteyip istemediğini sordu. Maria mutlu oldu ve evet dedi. Lena ve Maria birbirlerinden ayrıldılar ve bir sonraki buluşma için randevu aldılar. Kafeden çıktılar ve tazelenmiş ve mutlu hissetmeye başladılar. Bu kafede geçirdikleri öğleden iki arkadaş için unutulmaz bir deneyim oldu.
Arkadaşlar bu Almanca yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Almanca ile ilgili yazılarımıza da bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x