Almanca B1 Mektup Örnekleri

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca B1 mektup örnekleri ( Deutsch B1 Brief ) ve Türkçe karşılığını da yazmaya çalışacağım. Ancak bu sefer yazacağım bir mektup değil. Daha çok bilgilendirme amaçlı bir yazı. Tabii ki bir iki cümle daha eklenip mektup haline getirilebilir. Sonuna ekleyeceğiniz senin nasıldı, haftaya buluşuyor muyuz gibi sorularla mektup haline getirebilirsiniz. Buyrun başlayalım. Almanca B1 mektup örnekleri oldukları için yaklaşık 150 kelime arası oluyor mektuplar. Almanca B1 Mektup Örnekleri…

 

Almanca A2 mektup nasıl yazılır?

 

Situation : Hast du einen Tipp für mich? Lesen Sie die Mail von Ben. Wofür braucht er Ratschläge?

Hallo Leute,

heute brauche ich mal euren Rat, ich bin in einem Dilemma. Jetzt bin ich seit drei Monaten bei meiner Freundin Maria in Sevilla. Ich spreche nicht gut Spanisch und die Kommunikation ist schwierig!!! Deshalb ist es mit Marias Freunden auch nicht so einfach – sie sind total nett, aber sie sprechen so schnell. Eine Arbeit habe ich auch noch nicht gefunden. Im Moment könnte ich  noch meinen alten Job in Deutschland bekommen – soll ich lieber wieder zürück? Meldet euch!

BenDeutsch

Hallo Ben,

ich verstehe dich gut, aber du schaffst das. Ich weiß, dass Spanisch eine schwierige Sprache ist, aber ich bin sicher, dass du sie lernen kannst. Außerdem bist du seit 3 Monaten in Sevilla. Du sagtest, ” Ich könnte keinen Job finden.” Es ist normal, weil du noch keine Sprache gelernt hast. Aber wenn du Englisch sprichst, kannst du in einer Firma arbeiten. Also, was wirst du tun, wenn du zurückkommst? Ich denke, das wäre eine größere Enttäuschung. Ich denke, du solltest in Spanien bleiben und dein Leben neu beginnen. Ich werde dir helfen. Ich schicke dir spanische Dokumente und Texte zum lernen und suche einen Job für dich. Du bist nicht nur mein Freund, sondern auch ein guter Mensch. Du solltest dich nur auf die Sprachkurse konzentrieren. Dann bereiten wir gemeinsam den Lebenslauf vor und wir werden ihn an die Unternehmen senden. Danach solltest du geduldig warten. Was sagst du dazu? Bitte antworte mir.

Viele Grüße

Dein UgurTürkçe

Merhaba Ben,

Seni iyi anlıyorum, ama bunu yapabilirsin, İspanyolca’nın zor bir dil olduğunu biliyorum, ama eminim öğrenebilirsin. Ayrıca 3 aydır Sevilla’dasin. “Bir iş bulamadım” dedin. Bu normal çünkü henüz bir dil öğrenmedin. Ancak İngilizce konuşuyorsan, bir şirkette çalışabilirsin. Peki geri döndüğünde ne yapacaksın? Bunun daha büyük bir hayal kırıklığı olacağını düşünüyorum. Düsünüyorum ki, İspanya’da kalmalı ve hayatına tekrar başlamalısın. Sana yardım edeceğim. Sana öğrenmen için İspanyolca belgeler ve metinler göndereceğim ve senin için bir iş arıyorum. Sen sadece benim arkadaşım değilsin, aynı zamanda iyi bir insansın. Sadece dil kurslarına odaklanmalısın. Sonra özgeçmişi birlikte hazırlarız ve şirketlere göndeririz. Bundan sonra sabırla beklemelisin. Ne diyorsun? Lütfen cevap ver.

Saygılarımla

Arkadasin UgurDiğer Almanca yazı örneklerine bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x