Almanca B1 E-Mail Örnekleri

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca B1 E-Mail Örnekleri paylaşmaya çalışacağım. İsterseniz hemen başlayalım.

Wie kann man Deutsch B1 Brief Beispiele schreiben?

E-Mail an einen Geschäftspartner.

Deutsch :

Sehr geehrter Herr Kreutzmann,

bald findet unser großes Jahrestreffen statt. Meine Kollegen und ich freuen uns darauf. Sie und Ihr Team kennenzulernen. Der erste Nachmittag des Treffens ist frei. Gerne zeigen meine Kollegen und ich Ihnen dann die Sehenswürdigkeiten unserer schönen Stadt. Wir könnten zuerst eine Stadtrundfahrt machen und anschließend eine Führung durch das Museum Ludwig. Auch ein Spaziergang am Rhein wäre sehr schön. Danach würden wir gerne mit ihrem Team ein traditionelles Restaurant besuchen, um dort gemeinsam unsere regionalen Spezialitäten zu genießen. Hoffentlich haben Sie Lust bekommen, unsere Stadt kennenzulernen.

Mit freundlichen Grüßen

Lars Theome
Türkisch :

Sayın Kreutzmann,

büyük yıllık toplantımız yakında gerçekleşecek. Meslektaşlarım ve ben sabırsızlıkla bekliyoruz. Toplantının ilk öğleden sonrası ücretsizdir. Meslektaşlarım ve ben size güzel şehrimizin manzaralarını göstermekten mutluluk duyacağız. Önce bir şehir turu, ardından Ludwig Müzesi’nde rehberli bir tur yapabiliriz. Ren üzerinde bir yürüyüş de çok güzel olurdu. Daha sonra yöresel spesiyalitelerimizi birlikte tatmak için ekibinizle birlikte geleneksel bir restoranı ziyaret etmek istiyoruz. Umarım şehrimizi tanımak için isteğiniz vardır.

Saygılarımızla

Lars Theome
Arkadaşlar bu mail örneğimizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız, isterseniz bu maile kendinize göre bir cevap da yazabilirsiniz. Hem size bir pratik olmuş olur hem de el alışkanlığı kazanmış olursunuz.

Diğer Almanca B1 E-Mail Örnekleri bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x