Almanca A2 Yazı Örnekleri

Merhabalar, bugün Almanca alıştırmalarımıza devam edeceğiz. Örnek Almanca A2 Yazı Örnekleri paylaşmaya devam ediyorum. Üstelik bu yazıları hem Almanca hem de Türkçe olarak okuyabileceksiniz.

İsterseniz hemen başlayalım.

Almanca Örnek A2 Yazı Örnekleri

Almanca A2 Yazı ÖrnekleriDeutsch :

  Mein

Mein Tag

Ich stehe jeden Morgen um 7 Uhr auf. Ich frühstücke und mache mich bereit für die Arbeit. Ich arbeite als Lehrerin in einer Schule. Um 12 Uhr mache ich Mittagspause und esse etwas. Nach der Arbeit gehe ich oft spazieren oder treibe Sport. Abends koche ich oft etwas Leckeres und lese ein Buch oder schaue Fernsehen. Ich gehe um 22 Uhr ins Bett und schlafe gut.

Meine Familie

Ich habe eine große Familie. Ich habe zwei Schwestern, einen Bruder und meine Eltern. Meine Schwestern wohnen in verschiedenen Städten, aber wir telefonieren oft. Mein Bruder studiert an einer Universität und meine Eltern arbeiten als Ärzte. Wir treffen uns alle zwei Monate und verbringen Zeit zusammen. Ich liebe meine Familie sehr.

Meine Freizeit

In meiner Freizeit treibe ich gerne Sport. Ich spiele Tennis, gehe schwimmen und mache Yoga. Außerdem lese ich gerne Bücher und schaue Filme. Ich reise auch gerne und besuche verschiedene Städte und Länder. Ich treibe gerne neue Dinge aus und lerne gerne etwas Neues.Türkçe : (Benim)

Günlük Routine

Her gün 7’de kalkarım. Kahvaltı yaparım ve işe hazırlanırım. Bir okulda öğretmen olarak çalışırım. 12’de öğle arası yapar ve bir şeyler yerim. İşten sonra sıkça yürüyüş yaparım veya spor yaparım. Akşamları sıkça lezzetli bir şey pişiririm ve bir kitap okurum veya televizyon izlerim. 22’de yatıp iyi uyurum.

Ailem

Büyük bir ailem var. İki kız kardeşim, bir erkek kardeşim ve annem-babam var. Kız kardeşlerim farklı şehirlerde yaşıyorlar, ama sıkça ararız. Erkek kardeşim üniversitede okuyor ve annem-babam doktor olarak çalışıyorlar. İki ayda bir buluşuruz ve zaman geçiririz. Ailemi çok seviyorum.

Boş Zamanlarım

Boş zamanlarımda spor yapmayı seviyorum. Tenis oynarım, yüzerim ve yoga yaparım. Ayrıca kitap okumayı ve film izlemeyi seviyorum. Ayrıca seyahat etmeyi ve farklı şehirleri ve ülkeleri ziyaret etmeyi seviyorum. Yeni şeyler keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum.
Arkadaşlar bu Almanca A2 Yazı Örnekleri konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer Almanca ile ilgili yazılarımıza da bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x