Almanca A2 Mektup Örneği

Merhabalar, artık ara ara da olsa Almanca A2 mektup örnekleri ve Türkçe karşılığını da yazmaya çalışacağım. Ancak bu sefer yazacağım bir mektup değil. Daha çok bilgilendirme amaçlı bir yazı. Tabii ki bir iki cümle daha eklenip mektup haline getirilebilir. Sonuna ekleyeceğiniz senin nasıldı, haftaya buluşuyor muyuz gibi sorularla mektup haline getirebilirsiniz. Buyrun başlayalım. Almanca A2 mektup örnekleri oldukları için yaklaşık 60 – 80 kelime arası oluyor mektuplar.

Almanca A2 mektup nasıl yazılır?

 

Situation : Einladung 

 

Deutsch:

Liebe Ramona,

vielen Dank für die Nachricht und deine Einladung. Ich war sehr glücklich. Natürlich werde ich kommen. Im Mai habe ich Zeit. Ich habe dein Geschenk bereits gekauft. Wann beginnt deine Geburtstagsparty? 18.00 Uhr? Vielleicht fahre ich mit dem Taxi zu deiner Party? Aaah! Aber ich weiß nicht, wo die Party ist. Bei dir zu Hause oder in einem Restaurant? Wenn du zu Hause feierst, kann ich mit dem Fahrrad fahren. Mein Bruder will auch kommen. Darf er mitkommen? Ich hoffe es ist eine super Party. Bitte antworte mir.

Viele Grüße

Dein Uğur

 

Türkçe:

Sevgili Ramona,

Mesajın ve davetin için teşekkür ederim. Tabii ki geleceğim. Mayısta zamanım var. Hediyeni zaten aldım. Doğum günü partin ne zaman başlıyor? Saat 18.00’de? Belki taksi ile gelirim senin partine. Aaah! Ama ben parti nerede olacak onu bilmiyorum. Evinde mi ya da bir restaronda mı? Evinde kutlayacaksan eğer, bisikletle gelebilirim. Kardeşim de gelmek istiyor. Gelebilir mi? Umuyorum ki süper bir parti olacak. Lütfen cevap ver.

Sevgilerle

Arkadaşın Uğur


Arkadaşlar bu Almanca A2 Mektup Örneği için verdiğimiz örneğin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım faydalı olmuştur.

Diğer “Almanca A2 Mektup Örneği” yazısına da bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x