Almanca A1 ve A2 Artikel Testi

Merhabalar, bu yazımızda Almanca öğrenenlere yönelik bir önerimiz olacak. Sizlere Telegram üzerinde bilginizi test etmeniz için Almanca A1 ve A2 Artikel Testi hazırladım.

Almanca A1 bölümünde 50 soru ile Artikel konusunda kendinizi test edebilirsiniz. Almanca A2 testinde de bulunan 77 soru ile bilginizi pekiştirme şansı bulacaksınız. Peki neden Telegram? Bunu önceki yazımızda şöyle açıklamıştık. Önce kısa bir bilgilendirme, sonrasında Almanca A1 ve A2 Artikel Testi.

Telegram Anket nasıl yapılır?

Neden Telegram?

  • Grup Limiti

Telegram bu alanda rakibinin çok önünde. Aradaki fark ciddi oranda yüksek.

Telegram Grup Sohbet Limiti : 200.000

Whatsapp Grup Sohbet Limiti : ~5000  • Emoji ve Stickerlar

Bu alanda da Whatsapp’ın birkaç adım önünde. Özellikle stickerlar ve animasyonlu stickerlar ile bir fark yarattığı aşikar.

  • Durum Güncellemesi

Öncelikle bu alana Whatsapp’ın ağırlığını koyduğunu belirtmeliyim. Çünkü Telegram bu konuda daha ciddi davranıyor ve bir sosyal medya gibi davranmıyor en azından şimdilik 🙂

  • Güvenlik (En Önemlisi)

Zuckerberg’in sahibi olduğu Whatsapp’ın, aynı zamanda Facebook ve Instagram’ın da sahibi olduğunu biliyorsanız, adının skandallara karıştığını da duymuşsunuzdur. Durov ise son zamanlarda Rus hükümetine şifreleme anahtarlarını vermeyi reddetti ve bu da çok daha fazla kullanıcının kalbini kazandı. Güvenlik için, sizce hangisi?

  • Veri Kullanımı

İnsanların bir kısmı, özellikle benim gibi insanlar bu özelliğe  dikkat ediyorlar. Sesli arama üzerinden yapılan karşılaştırmada oranlar şu şekilde.

Telegram : 400 Kbyte / 1 dk

Whatsapp : 750 Kbyte / 1 dk

  • Kanallar

Telegram, bir kişinin grup sohbetinde bulunmadan bilgilere bağlanabileceği kanallara sahiptir. Bu özellik Whatsapp’ta mevcut değildir. Bu durum ikisini birbirinden çok farklı kılan çok önemli bir fonksiyondur. Kanallar sadece yorum veya analiz olmadan bilgi gönderir.

  • Dosya Paylaşımı

Yükleyebileceğiniz şeyler üzerinde Whatsapp’da bir boyut sınırı var, ancak bu sınır Telegramda neredeyse yok (1,5 GB). Telegram, boyutu yüksek dosyaların platformlarında aktarılmasını sağlar. Bu, Telegram’ı dosya paylaşımı için iyi bir uygulama yapar.

  • Yeni İnsanlar

Telgrafla yeni insanlarla tanışmanız Whatsapp’tan daha muhtemel. Whatsapp, iletişiminize daha fazla odaklanırken, Telegram sizi daha geniş bir dünya ile etkileşime sokmanıza ve birleştirmenize odaklanır. Ayrıca henüz Whatsapp’ta bulunmayan bir özellik ile de yeni insanlar ile tanışmanıza olanak sağlar. Telefon numaranızı paylaşmadan yakın çevrenizdeki insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

  • Hız

Bu konuda Telegram’ın whatsappa göre üstünlüğü devam ediyor. İsteyenler hız testleri yapılan videoları izleyebilirler.

 Almanca A1 Artikel Testi : Tıklayınız.

Almanca A2 Artikel Testi : Tıklayınız.

Bunlara bir de Anket ve Test oluşturma ekleyebiliriz. Hem bu özelliği kullanmak hem de sizlere bir fayda sağlamak adına bu testi düzenledim. Umarım memnun kalırsınız. İstediğiniz herhangi bir test ya da bir bilgi olursa lütfen buradan iletişime geçmekten çekinmeyin.Diğer yazılarımız için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.