Almanca A1 Mektup Sorularını Yanıtlama

Merhabalar bu yazımızda sizlerle Almanca A1 Mektup Sorularını Yanıtlama konusu üzerine çalışacağız. Buna göre Richtig oder Falsch sorularına cevap vereceğiz. Bakalım ne durumdayız Almanca A1 Mektup Sorularını Yanıtlama konusunda?

Almanca A1 mektubunun sorularına nasıl cevap verilir?

Deutsch :

Lieber Dominik,

ich komme am Donnerstag um 16.15 am Bahnhof in Münster an. Ich nehme einfach den Bus, du musst mich also nicht abholen. Wir können ja am Abend vielleicht eine Pizza essen gehen, in der Clemenstraße ist doch diese tolle Pizzeria. Hast du Lust? Ich muss dir so viel erzählen. Ich kann leider nur zwei Nächte bleiben, aber das ist auch schön, oder?

Bis Donnerstag!

Andi

Türkisch : 

Sevgili Dominik,

Perşembe günü saat 16.15’te Münster’deki tren istasyonuna varıyorum. Otobüse bineceğim, böylece beni almanıza gerek kalmayacak. Belki akşam pizza yiyebiliriz, Clemenstrasse’de harika bir pizzacı var. Bunu yapmak için istekli misin? Sana söyleyecek çok şeyim var. Ne yazık ki sadece iki gece kalabilirim, ama bu da güzel, değil mi?

Perşembe görüşürüz!

Andi

 

Şimdi Almanca A1 Mektup Örneği konusunda 3 adet sorumuz var. Doğru ya da yanlış olarak işaretleyelim.

Sorular

  1. Andis Zug kommt um Viertel nach vier an.
  2. Dominik holt Andi vom Bahnhof ab.
  3. Andi muss am Samstag wieder fahren.

Cevaplar

  1. Cümlede yazan ifadeye göre Andi’nin treni 4’ü çeyrek geçe gelecek yazıyor. Mektupta da 16.15’te geleceği yazılmış. Bu durumda soruya doğru cevabını vermemiz gerekiyor.
  2. İkinci cümlede ise Dominik’in Andi’yi tren istasyonundan alacağı ifade edilmiş. Ancak mektubu içcelediğimizde Andi’nin otobüsle geleceği yazıyor. Bu soruya da yanlış cevabını vermemiz gerekiyor.
  3. Son soruda ise Andi’nin cumartesi günü dönmek zorunda olduğu ifade ediliyor. Mektupta perşembe günü geleceği ve sadece 2 gün kalabileceği ifade edilmiş. Bu durumda cumartesi günü dönmek zorunda olduğu anlaşılabilir. Buna da dolayısı ile doğru cevabı vermek zorundayız.

 

Umarım faydalı bir yazı olmuştur ve size soruları nasıl cevaplayacağınız konusunda yardımcı olabilmişimdir. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilir ve kendinizi daha da geliştirmek isterseniz bu link üzerinden diğer sitelere erişebilirsiniz. İleride başka başka yazılarımız ile karşınızda olmak üzere. İyi günler diliyorum.

Sorularınızı yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x