Almanca A1 Mektup Örneği

Merhabalar, bu yazımızda almanca A1 seviyesinde örnek mektup örneği yazacağız. Umarım yardımcı olacaktır. Almanca A1 Mektup Örneği :

Almanca A1 Mektup Yazma

Deutsch : 

Hallo Johanna,

wir können uns leider diese Woche nicht treffen. Im Moment ist es total stressig. Ich muss fast jeden Tag arbeiten und Hannes ist in Hamburg. Ich muss also am Abend noch einkaufen und kochen. Die Kinder können auch nicht helfen, sie müssen gerade so viel für die Schule lernen. Am Samstag muss ich auch arbeiten! Am Sonntagnachmittag habe ich frei, da wollen wir in die Berge fahren. Können wir uns nächste Woche Mittwoch treffen? Oder musst du am Mittwoch arbeiten?

Liebe Grüße

Mara

Türkisch : 

Merhaba Johanna,

maalesef bu hafta görüşemiyoruz. Şu anda gerçekten stresli bir durum var. Neredeyse her gün çalışmam gerekiyor ve Hannes Hamburg’da. Bu yüzden hala akşamları alışveriş ve yemek yapmak zorundayım. Çocuklar da yardım edemezler, çünkü okul için öğrenecek çok şeyleri var. Ben de ayrıca cumartesi günü çalışmak zorundayım! Pazar öğleden sonra zamanım var, çünkü dağlara gitmek istiyoruz. Önümüzdeki hafta çarşamba buluşabilir miyiz? Yoksa çarşamba günü çalışmak zorunda mısın?

Sevgilerimle

Mara

 

Ağırlıklı olarak Modalverben kullandık bu mektupta. Umarım size de yazma konusunda fikir verir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Ayrıca diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz ve kendinizi daha da geliştirmek için bu sayfalardan faydalanabilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x