2019’un En İyi Torrent Siteleri

Merhabalar, bu yazımızda 2019’un en iyi torrent sitelerini açıklayacağız. Sıralamanın ilk sırasını tahmin edeceğinizi düşünüyorum. Biraz basit olduğunu söylemeliyim. Her neyse, isterseniz gelin buyrun önce biraz bilgi paylaşayım sizlerle. Sonrasında 2019’un en iyi torrent siteleri sıralamasını yaparız.

Pirate Bay, dünyanın en büyük ve en popüler torrent sitelerinden biridir. Her türden milyonlarca torrent dosyası sunar. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve kullanıcılarının etkileşime girmesi için aktif bir topluluğa sahiptir. Bazen teknik meselelerden, bazen de yasal meselelerden dolayı kapanmaktadır. The Pirate Bay web sitesinin kapanması durumunda en sevdiğiniz içeriği indirmek için erişebileceğiniz alternatiflerinin bir listesini yapmaya karar verdim. Aynı zamanda bu siteler 2019’un en iyi torrent siteleri.

En iyi torrent siteleri hangileridir?2018’in en iyi torrent sitelerini yazdığım yazımı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Peki yazımızın son bölümünde de torrentin yasal olup olmadığını inceleyelim.     Torrent yasal mı?

Torrenting, dosyaları paylaşmanın bir yoludur. Dünyanın birçok yerinde yasadışı olması tartışmalı olsa da, torrent uygulaması birçok ülkede yasaldır. Bununla birlikte, telif hakkıyla korunan materyali ücretsiz olarak dağıtmak ve indirmek için torrent sitelerini kullanmak yasa dışı bir eylemdir. Bu desteklemediğimiz veya teşvik etmediğimiz bir şey.

Herkesin etkinliğini izlemek ve her torrent’i telif hakkıyla korunan malzeme mi değil mi diye izlemek mümkün değildir. Bu nedenle bazı ülkeler Pirate Bay gibi torrent sitelerine erişimi tamamen kapatma yolunu seçmişlerdir. Bunun nedeni, tüm içeriğin yasadışı olması değildir. Tabii ki, orada yasal içerik de var. Ancak herhangi bir problemden tamamen kaçınmak için bu tür uygulamalar uygulanır. Bölgenizde torrent kullanımı kısıtlanmışsa, konumunuzu maskelemek için bir VPN kullanmak istersiniz.

 

Neden VPN kullanmamız gerektiğini ve hangi VPN’i önerdiğimi önceki yazılarımdan okuyabilirsiniz.

Bence keyifli bir yazı oldu. Sizin de bildiğiniz, güvenliğinden en azından şüphe etmediğiniz içeriklerle dolu torrent siteleri varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir