2018 Son Çeyrek – App Store vs. Google Play

Merhaba, bugün 2018’in son çeyreğindeki App Store ve Google Play indirme sayılarını kıyaslayacağız. İlk grafiğimiz App Store üzerinde hangi kategoride hangi sayıda indirme olduğunu gösteriyor. İsterseniz hemen başlayalım.

2018 yılının ilk çeyreğinde indirilenler tarafından dünya genelinde en iyi #AppStore kategorisi oyunlardı. İki milyar çizgisini geçmesine rağmen, kategori indirmeleri yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,3 oranında azalarak 2,11 milyar oldu. #iOS

app storeOyunlar ayrıca, 7,25 milyardan fazla kurulumla  2018 #Google Play’deki ve ardından Araçlar, Eğlence, İletişim ve Sosyal’deki en iyi kategoriydi.

Oyunlar, 4. çeyrekte #GooglePlay’da mütevazı bir büyüme kaydetti, yüklemeler geçen yıla göre yüzde 3 arttı. Sosyal kategori, bir önceki yıla göre yüzde 53 oranında büyüdü ve 5’inci sırada yer almak için Fotoğraf kategorisini geçti. Bu değişiklik Hindistan’da, özellikle #TikTok’ta, diğer iki ByteDance’a ait uygulama olan Helo ve Vigo Video ile birlikte muazzam sosyal medya uygulamalarının büyümesinden kaynaklandı.
#Android

 

google play

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x